Danne S
Sporthojsnörd
Killen fick säkert byta kallingarna efter den här upplevelsen ..
http://www.youtube.com/watch?v=dzbfkWV4gs0&eurl

http://www.youtube.com/watch?v=dzbfkWV4gs0&eurl

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

sandstream skrev:2677175Raka vägen till kiosken för att köpa en trisslott!![]()
(det går alltid att lägga ner mer).
sandstream skrev:(det går alltid att lägga ner mer).
Jo, men man kollar på det man blir rädd för, och man kör dit man kollar. Inte konstigt alls att han hamnade i vänster vägren.Slappa skrev:2677236Det ja inte fattar är vad han skulle över på andra sidan och göra, varför inte bara lägga ner mer och gå åt höger, de hade dessutom varit en kortare sträcka istället för att korsa mötande vägbana.
Kanske. Men bara lite.Slappa skrev:2677236Men han vart väl skraj kanske..
Slappa skrev:2677236......varför inte bara lägga ner mer och gå åt höger, de hade dessutom varit en kortare sträcka istället för att korsa mötande vägbana.
Men han vart väl skraj kanske..
Ja en del ska bara inte köra motorcykel och framför allt inte sporthoj!Slappa skrev:2677236Det ja inte fattar är vad han skulle över på andra sidan och göra, varför inte bara lägga ner mer och gå åt höger, de hade dessutom varit en kortare sträcka istället för att korsa mötande vägbana.
Men han vart väl skraj kanske..
Slappa skrev:2677236Det ja inte fattar är vad han skulle över på andra sidan och göra, varför inte bara lägga ner mer och gå åt höger, de hade dessutom varit en kortare sträcka istället för att korsa mötande vägbana.
Men han vart väl skraj kanske..
Vargklippa skrev:2677260Inte undra på att vissa sporthojsförare blivit religiösa. Men vissa borde inte ha lappen när de inte kan lägga ner hojen i svängarna. Har själv sett flera stycken sådana personer.
Kul att killen klarade sig i alla fall och en god jul till er alla där ute på hojarna.
Vargklippa
sandstream skrev:2677175Raka vägen till kiosken för att köpa en trisslott!![]()
Typexemplet på en person som kör över sin förmåga, troligtvis på en okänd väg, utan någon större erfarenhet av vad hojen klarar av (det går alltid att lägga ner mer).
Som nämnts tidigare i tråden är det nog ett fall av target fascination, alltså att man låser blicken på det man egentligen vill undvika.enchanter skrev:2677280Precis! Man får känslan av att han bangar ur i mitten av kurvan, försöker bromsa sig ur situationen med resultat att bågen rättar upp sig och vill gå "framåt" .. Dock en amatörhypotes .. men men![]()
|
|
Nya Chief Vintage Sturgis
I samband med 86:e Sturgis ... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Shelby Turner, klar för GGN
Pressmeddelande 2026-08-05F... |
|
|
Premiär för Östgöta Dundret
Under 1940 talet var Finspå... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
Nya BMW S 1000 RR tar form
Redan i maj 2025 gav BMW me... |
|
|
|
Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D
H-D presenterar nya Deadwoo... |