RymdBörje
Seriöst fartblind
Eller?
Mission impossible!![]()
Ungefär lika bra som "att kunna stanna inom den sträcka man kan överblicka".
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Eller?
Mission impossible!![]()
Precis som man anpassar en hoj efter längden på föraren så fixar man utrustningen på hesten!
En extra, lite längre sån där fotpinne man kan fälla ner när man ska upp och vips har man en trappstege!
if there's a will there's a way.![]()

Mötte två hestar i skogen idag. I EN JÄVLA KURVA!
Exakt vad jag har hävdat hela tiden, hestar har fan inget att göra i KURVOR![]()
Speciellt inte när den ena stod med röven och huvvet mot dikena! Höll på att klippa in i arslet på sidan av hestfen!

[video=youtube;RNB8LMxMOlY]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RNB8LMxMOlY[/video]
Jag brukar tänka så när jag väljer min hastighet

Sure fröken 260km/h...![]()

Såg ju inte direkt ut som en ok hastighet

Ganska snarlika sporthojare faktiskt. Lite blåljusblink och de drar som en avlöning.Genom det som postats och genom att läsa av vissa som postat så har vi konstaterat att:
# Hästar har riktigt labila psyken, kan skrämmas av vad fan som helst, kan ta till flykten närsomhelst och är inte lämpliga att vistas i trafiken.
# Hästägare / hästtjejer / ryttare är riktiga egoister eftersom de lik förbannat ska släpa ut krakarna i trafiken och sedan hytta med näven åt andra trafikanter.

nja, då är åtminstone sporthojare konsekventa i sitt beteendeGanska snarlika sporthojare faktiskt. Lite blåljusblink och de drar som en avlöning.![]()
Tycker det är rätt hopplöst det där med häst i trafiken. Stöter ofta på ensamma tjejer i lägre tonåren som är ute på en dum jävla ridskolehamburgare som av någon anledning fortfarande inte kan bete sig i trafiken. Har försökt alla möjliga sätt att köra förbi men det är ju olika reaktioner varenda gång, måste vara ett av jordens mest korkade djur. Är så trött på det att jag hellre vänder och kör ett annat håll än kör förbi![]()
|
|
Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen
Med anledning av Ducatis 10... |
|
|
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!
Just nu återhämtar vi oss p... |
|
|
Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!
Just nu är vi mitt i provkö... |
|
|
Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!
Just nu är Bike på plats på... |
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot I samband med... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |
|
|
IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras
EURO MOTO ersätter inte IDM... |
|
|
Galfer skärper greppet om racing
Pressrelease från Galfer: ... |
|
Vi provkör Indian Chief Vintage
Screenshot I kommande nu... |