Nicotin
Guest
Sweet! Va jobbar du med?
PS. MÅNDAY SACKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![]()
applications specialist/biokemist.
MONDAYS RUULEZ...ROKKS..

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Sweet! Va jobbar du med?
PS. MÅNDAY SACKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![]()
fått in ett jobb från en kund...måste med största sannolikhet åka till Jamaica för ett onsite besök..![]()
Åh nej. Vilken otur. Jag kan offra mej och åka i ditt ställe...
Förövrigt kan din besatthet av måndagar inte vara särskilt hälsosam...
Förövrigt kan din besatthet av måndagar inte vara särskilt hälsosam...
*fniss*
ungefär som pluggens,thyg0ds,pucken mf besatthet av fredagar..
måndagar e ju som bäst..![]()
*fniss*
ungefär som pluggens,thyg0ds,pucken mf besatthet av fredagar..
måndagar e ju som bäst..![]()
Jag när en extrem jultaliban vid min barm. Man kan säga att äpplet inte faller långt från päronträdet så att säga.
Jag berättade för min lill skrutt (16 år, 175 cm lång) att jag lovat att vi ska klä granen lite tidigare i år, eftersom temat har väckt nyfikenhet och det finns önskemål om att få se den till lussefikat. Då gick det lilla monstret i taket. På riktigt. Jag lovar.
Nu fick jag henne att lugna ner sig, hon får självklart vara med och klä granen och julmusten intas för första gången med nybakade lussekatter på första advent, som vanligt. Julgranen verkar accepteras... *pustar ut* Vi får väl se.
I värsta fall får ni beskåda pyntet i kartong, monstret kanske blåser eld annars.![]()
Neeh, traditionen i det här hushållet är att granen kläs på natten till julafton, inte före. I år är det dock ett visst tryck utifrån, vi får se om vi faller för det.![]()
![]()
![]()
Hos er verkar man ju få beskåda granen en tid iallafall. Hemma hos oss plockas den in tidigast 23e december...Brukar vara undertecknad som skickas iväg för att inhandla granen typ nånstans efter den 20e men då är ju alla bra granar redan slut!
Förra året blev det nån liten tufsig sak som grannen tyckte var väldigt liten för att vara en av våra granar men morsan tyckte var helt lagom. Fattades ju för bövelen en hel meter, både på höjden och bredden!
![]()
Neeh, traditionen i det här hushållet är att granen kläs på natten till julafton, inte före. I år är det dock ett visst tryck utifrån, vi får se om vi faller för det.
Granar ska vara stora och ta upp halva vardagsrummet.Kungsgran á la Disney om det ska vara helt rätt, men jag fick skäll här i tråden förra året för att jag betalade dyra pengar för en j-a julgran.
![]()
Gooooooooooooood mooooooooooooooorning...
MÅNDAG!!!!!!!!!!
Nu ska hon ta det lilla lugna här. Det är fortfarande söndag.
En söndag man fick sova en timme extra på.Hade nog kännts bättre om det ändrades mellan söndag och måndag för man går och lägger sej som vanligt men vaknar med utvilad efter den där extra timmens sömn. Fast då hade jag nog kommit för sent ändå för jag tänkt fel med klockorna iallafall.
![]()
Sweet! Va jobbar du med?
PS. MÅNDAY SACKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![]()
applications specialist/biokemist.
De jengnar å ja blir blöt !
Gåmåjjon !
Tack ska du ha, det är märkligt att smaka sin egen medicin. Tur att jag inte är diktator i ett litet avlägset land, då hade jag nog blivit halshuggen av min egen avkomma.Gratulerar!![]()
Och måndagar suger hårig getpung! Så det så!![]()
Btw, borde inte du stämma Nicotin för varumärkesintrång när han använder
din bild sådär? Och i väldigt negativ bemärkelse också...
Måste ju finnas nån kul regel/lag för det också.. .
IIIIIIIIIIZAAAAAAAAAAAAH HJÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄLP!
![]()
![]() |
A ride for our child, Tyra
MC-kortegen ”A ride for our... |
![]() |
Mälaren Runt #40 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti kör... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla
Screenshot Den 16–17 aug... |
|
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |