Nej nej, inte snart... det är hojväder nu!![]()
![]()
Japp, i veckan hämtar jag ut gamla hojen på lack


Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Nej nej, inte snart... det är hojväder nu!![]()
![]()
Mjältbrand?
Goooooooooood moooooooorning...
Troll
:Trollhardruckitkaffeja
:Trollbehövermerakaffe
God morgon alla!!
Meh.. Trött fortf.. Du brukade ju gå upp straxt innan du lagt dig tidigare och nu är du trött vid 9?
Har du varit ute och slarvat nu igen?aha_trollet
Hopp. Dags att söka jobb igen då. ICA vill inte ha mej kvar. Inte riktigt fått nåt svar på varför. Ska väl försöka tjata lite mer att få reda på varför. Sklulle slutat sju idag, fick beskedet straxts efter fyra. Fick gå hem då om jag ville det och det villwe jag. Var knappast på humör att försöka visa upp ett glatt leende till massa kunder då.
Blä. Hatar att söka jobb...
Två veckor till ska jag jobba och sen får vi se vad som händer... Har iallafall fått nånting bra av det. Hittade en fransos i mejeridisken som jag tog med mej hem. <3
Förövrigt är det tur man är ledig imorrn. Inte på humör för att jobba. Däremot ska Greger ställas på och rastas. Vårens första tur ska köras.![]()
Tråkigt! Det där med provanställning är skit eftersom arbetsgivaren bara kan säga upp en utan att ens motivera varför... Har du varit sjuk mycket eller har du kommit ihop dig med någon? Har du skött dina tider? Jag blev uppsagd från min provanställning efter att jag blivit tvungen att sjukskriva mig två gånger på kort tid..
Får man följa me?gooood mooorgooon! hoppas på bra väder till helgen så man kan köra lite![]()
Inte bråkat med nån. Varit sen en gång. Var en röd dag och tydligen räknas det som en söndag så jag skulle börja en timme tidigare (Whut?). Men var inte ensam om att vara sen då. Annars så har jag skött mina tider. Ställt upp flera gånger med att jobba över/extra. Får konstant höra av kunder att jag är ruskigt snabb.
Men har ju min jävla migrän. Funderar på om det kan vara så enkelt att de hellre behåller en provanställd som inte kommer vara borda sådär en random dag när som helst. :/ Och kunde ibland sjukskriva mej sent. De vill att man sjukskriver sej helst innan 7 på morgonen om man blir sjuk. Lätt om jag börjar tolv och då vaknar vid 9-tiden med migrän.![]()
Det var ICA centralt som bestämde det också tydligen. Den tillfälliga chefen var väldigt tydlig med att det inte har med min personlighet att göra, eller mej och min pojkvän (blivit tillsammans med en kille på jobbet) och att de väldigt gärna ville ha mej kvar. De hade skickat till CIA centralt utvärdering av alla provanställda och fick direktiv därifrån.
Blä. Sunk.
Får man följa me?
Ska du ta ut hojjen!?!!Isf ska du självklart haka på, kanske en tur på bulten? :O
Ska du ta ut hojjen!?!!Isf ska du självklart haka på, kanske en tur på bulten? :O
Harley-Davidson och MotoGP lanserar Harley-Davidson Bagger World Cup
Harley-Davidson och MotoGP ... |
|
![]() |
BMW Motorrad International GS Trophy 2026 körs i Rumänien
Platsen för BMW Motorrad In... |
![]() |
Strängnäs Bike Show den 30/8
Sista lördagen i augusti är... |
![]() |
Mälaren Runt – Tillbaka till rötterna
Under lördagen kördes Mälar... |
![]() |
Fat Boy Gray Ghost – 35 år efter Terminator 2
2025-års Fat Boy Gray Ghost... |
![]() |
European Bike Week: 2-7 september 2025
Under veckan den 2 – ... |
Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion
Michael Schumachers Honda F... |
|
![]() |
Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti 202... |
Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka
Under 46:e Coca Cola 8-timm... |
|
![]() |
Sandvikens franskaste Triumph
I Norrtälje kunde vi se hur... |