Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Tzr91 skrev:2138306Vi får skjutsa på mopparna men inte 125orna om man inte är över 18. Tänk att moppefuckos utan körkort får skjutsa.


man får väl inte skjutsa när man övningskör?Rossi_Jr skrev:2140099Så saant! hur fan kan tillåta sånt, men ajg förstår itn att när man är noob och övningskör får man skjuttsa men tine när man fått kötkortet, lååter lite mystiskt![]()
![]()
ursäkta spåket![]()
Jo det får man. Man får j köra läraren. Det är det so är så sjukt. Att man får skjutsa innan man har kortet men inte efteråt sedan. Sjukt system.-Rosen- skrev:2140347man får väl inte skjutsa när man övningskör?
sen moppefuckot måste ha eu-kort för att få skjutsa
wtf, får man skjutsa sin privata handledare också? (till a1 då)Lundgren skrev:2140352Jo det får man. Man får j köra läraren. Det är det so är så sjukt. Att man får skjutsa innan man har kortet men inte efteråt sedan. Sjukt system.
Japp.-Rosen- skrev:2140368wtf, får man skjutsa sin privata handledare också? (till a1 då)
Lundgren skrev:2140377Japp.
Taget från vv
Privat övningskörning på MC
Om du övningskör på motorcykel i gatutrafik och vid landsvägskörning måste handledaren följa med som passagerare på motorcykeln eller själv köra motorcykel.
Har de ändratFår inte handledaren köra efter med mc längre?
..haha...det e skumtsvaret på din fråga står med i saxxningenLundgren skrev:2140377Japp.
Taget från vv
Privat övningskörning på MC
Om du övningskör på motorcykel i gatutrafik och vid landsvägskörning måste handledaren följa med som passagerare på motorcykeln eller själv köra motorcykel.
Har de ändratFår inte handledaren köra efter med mc längre?
. men jag tror inte att det gäller för a1, någon som har testat?Ja, jag läste/tänkte fel haha så dommt. Självklart gäller det till a1 med. Jag körde så, en kompis körde så, där jag gick teorilektioner rekomenderade det, så det får man.-Rosen- skrev:2142117svaret på din fråga står med i saxxningen. men jag tror inte att det gäller för a1, någon som har testat?
jaså inte?? så då har jag bara drömt att jag har det på nsf:n??-Rosen- skrev:2059652för att man varken har fotpinnar eller handtag på hojen![]()
varför lyfta denna tråd?calle2 skrev:2185670jaså inte?? så då har jag bara drömt att jag har det på nsf:n??![]()
öh, du kanske inte insåg att med "man" så menade jag "jag"calle2 skrev:2185670jaså inte?? så då har jag bara drömt att jag har det på nsf:n??![]()

-Rosen- skrev:2187062öh, du kanske inte insåg att med "man" så menade jag "jag"
och om du sen hade insett att jag har en enduro så hade det nog varit ganska så glasklart vad jag menade

|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |