Skivbromslås

Last edited:
Ingen erfarenhet av det märket eller denna artikel. För mig så vill jag veta att låset verkligen håller klass, kanske skulle kunna tänka mig att ha det låset som komplettering för ett riktigt skivbromslås + kätting (dvs ett fram, ett bak och en kedja genom ramen.)
 
Låset SER bra ut varje fall och användaren som säljer det har gott omdöme och om han satt i system att sälja kopior så borde hans omdöme blivit besudlat antar jag. 400 låter väldigt billigt varje fall.

Men jag håller med föregående, ett sånt där i skivan skulle va bra o så tar man kedjan genom baksving/ram + styrlås så har man varje fall minst 2 godkända lås, kanske även 3 :)
 
det ser onekligen intressant ut. Skulle också kunna tänka mej ett sånt som komplement pga själva larmfunktionen.
 
*/ ?>
Nyheter
Nya idéer för tvåtaktsmotorn

Kawasaki har lämnat in en p...

Nya idéer för tvåtaktsmotorn

Kawasaki har lämnat in en p...

Custom Motor Show satsar på över 100.000 besökare

Custom Motor Show ställer ä...

Custom Motor Show satsar på över 100.000 besökare

Custom Motor Show ställer ä...

Gotland Ring Bike Week 2026, förlängt Early Bird erbjudande!

Den 3-5 juli slår vi upp po...

Gotland Ring Bike Week 2026, förlängt Early Bird erbjudande!

Boka din plats på Gotland R...

Gotland Ring Bike Week 2026, early bird erbjudande!

Boka din plats på Gotland R...

Förarkurser på Nürburgring

Nu är datumen för båda föra...

Brembo presenterar TrackTribe

Brembo presenterar TrackTri...

21/12 är sista dagen beställning av Katalogen 2026

Stora Motorcykelkatalogen 2...

Back
Top