Skillnaden på årsmodellerna Yamaha DT 125 R 03-04

Natrude

Ny medlem
Gick med
23 Feb 2017
Ort
Hudiksvall
Hoj
Yamaha DT 125 R
Tjenare, jag införskaffade mig för ett tag sedan en Yamaha DTR 125 från 03. Då jag söker efter ett nytt dekalkit undrar jag skillnaden på hojjarna som är äldre än 03 och de som är nyare än 04. Jag har sett att det delas in i 04-framåt och 03-bakåt.
Är det ingen skillnad utan att det bara är så att jag är missinformerad så kan det ju vara så också.

Om någon vet någonstans där man kan beställa dekalkit här i Sverige för inte allt för mycket så skulle även det vara schysst, har bara hittat från nån hemsida i Polen just nu.
 
Last edited:
Yamaha handlarna kan också ta fram en flottörnål för 627:- som man istället beställer för 150:- inkl frakt från UK.

Jag köpte faktiskt ett orginal dekalkit orginal Honda från Mc varuhuset i vintras, till en barncross. 800:- känns bara som ngn försäkringsbolagen betalar annars
 
*/ ?>
Nyheter
Verksamheten säkrad på Gotland Ring!

Det har varit många turer k...

Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Back
Top