Singeltråden

Jag läste precis igenom singeltråden i seniordelen på Buke som Enrosabil et al. startade. Så nu har jag en fråga till er hästmänniskor som hänger här. Blir majoriteten av hästtjejerna bittra och humorlösa när de kommer upp i 30+? Jag skrev majoriteten för jag är medveten om att det finns lysande undantag här på SH.

Det var jag som startade tråden på buke, och ja det kändes som det gick snett sjukt fort när jag drev lite med Enrosabil i den andra singeltråden.

Å andra sidan var det ett ganska risigt skämt jag drog i den tråden och med tanke på att jag startat upp singeltråd i samma veva så kan jag förstå att folk reagerade på det.

Men för att sammanfatta det hela så gick det ju rätt bra för nu har vi en handfull nya tjejer på SH.:banana
 
Nyheter
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige

Äntligen är frågan om vem s...

Harley‑Davidson ”Creators Custom Clash”

Harley‑Davidson drar igång ...

Di Giannantonio tillbaka som vinnare!

Fabio Di Giannantonio är fö...

The Distinguished Gentlemans’s Ride – Körs i morgon!

Den 17 maj är det åter dags...

GOTLAND GRAND NATIONAL OCH AFTONBLADET SÄNDER 12 TIMMAR LIVE FRÅN ÅRETS TÄVLING!

Foto: Karin Tornblom Pre...

Allt om MC på Rapidos öppet hus!

Kom och hälsa på Rapido MCK...

Bike på Rapidos öppet hus!

Kom och hälsa på Rapido MCK...

Stabilt läge på Gotland Ring!

Den trista dispyten om ägan...

Anpassad service för Ducati Desmo 450 MX

Ducati lanserar serviceinte...

Oro för batteriet

Batteriet oroar mest – men ...

Back
Top