Bild Sexbusters JJ(CBR)JJ

Han kör bra. Dock tycker jag inte om musiken men det är ju en smaksak. Filmerna påminner om när jag började köra som 16 åring och nu är det dags för dottern. Dags att ut och åka nu:banana:banana:banana
 
Då tycker jag att du som är så duktig ska komma med några egna bra tips, gärna verklighetsförankrade.
Tack, kul att du tycker jag är duktig! :tummenupp
Men var någonstans ser du att jag ens insinuerade att jag skulle kunna komma med egna tips om körningen? Jag står för att jag tycker att om man ska gnälla över körningen så ska man väl peka på var felen ligger, eller håller du inte med där?
 
Men hör du gubben, vad du tar saker personligt! Jag tror du missförstått mig totalt, du verkar tro att mitt inlägg var riktat till dig personligen, men du ska veta att jag hade inte ens läst det. :)
Att skriva att det går lite fort på vissa ställen förstår jag inte vad jag skulle kunna ha emot, men nu var det ju flera som "spydde galla" över körningen utan att säga något mer, till ditt försvar så sa du ju vad du tyckte var fel.

Så ta det lugnt, drick en kopp kaffe, och inse att jag inte bedriver personangrepp mot dig. :krama
 
Om jag vore dig skulle jag tagga ner lite när det är massa bilar runtomkring, vet aldrig vad idioterna kommer göra. Te.x kunde du blivit mos av röda bilen som svänger in före dig om du varit lite snabbare, för inte fan kollade han döda vinkeln.

Ta vara på dig så kanske du hinner uppleva lite :tuttar innan du dör:D
 
nice kört :) jag va ute med min cbr125r idag, fan vad bilister är korkade så kör som satan men försiktigt :rock
 
3 sidor och ingen har frågat varför du döpte den till Sexbusters ännu, DAFUQ
 
Ta till dig al kretik både negativt o positivt. När du kör så ska du inte bry dig om va andra säger eller tycker. Hoppas du förstår min tanke orkar inte klaga för jag vet själv hur lätt det e o ryckas me;)
 
Antar att detta är en nyare film en den jag sett från dig tidigare, då det verkar som du faktiskt tagit åt dig av kritiken och lyft din körning till en bättre nivå. Kul att se!
 
Vet inte:va Kan ha varit,skit samma!

:dummer Kanske dax för fostrings-utbildning.... :va
Risken är att du inte blir så långlivad i trafiken den dagen en bilist missar dig...

Edit: Men... CP-webbsida... att man inte kan redigera som innan..

Nå ja.. Edit 2: Tips: Med tanke på vissa spårval i filmen, skulle jag rekommendera dig att boka in dig på första bästa överlevnadskurs med SMC-väst. Det är både kul och livsviktigt :)
 
Last edited:
Nyheter
Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Mälaren Runt #40 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti kör...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP

För att fira den trefaldige...

Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti

Den 7–10 augusti 2025 förva...

Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Back
Top