Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
pontiac skrev:den andra var ju skitbrutal.
Den första är det väl inte? Wareman har ju en som har legat i bildtråden bra länge nu... http://www.sporthoj.com/forum/attachment.php?attachmentid=53634Wiseguy skrev:Då finns det bildbevis på en svenskreggad och svenskbyggd tyskfighter i Sverige.
Jag tog följande bilder på underverket nere på Bikemeet i lördags. Han ställde upp i Gatracer/caféracer-klassen. Vet inte hur det gick i tävlingen.
Den verkar vara reggad på Manfreds Motor sen 2001 enligt bilregistret. Så jag antar att dom byggt den.
Den är byggd på en CBR900RR från 1993. Inte importerad. Så den är med andra ord byggd i Sverige.
Den var förresten till salu för ett ganska högt pris.
Nu lär alla kåpfantaster bäva och muttra, medans ryktet går från stuga till stuga att "tysken kommer".
Min åsikt om hojen....Tja, det finns ju snyggare bakar än just den där modellen... Fast vinkeln är det inget fel på..![]()
Okej då.....KalleNorton skrev:Den första är det väl inte? Wareman har ju en som har legat i bildtråden bra länge nu... http://www.sporthoj.com/forum/attachment.php?attachmentid=53634

|
Fyra nya Triumph-modeller
En helt ny Bonneville T40, ... |
|
|
|
Seriösa mc-kläder till bra pris
Raven Moravia TX Air+: Seri... |
|
Márquez obeveklig i Misano
Misano gav Márquez hans fem... |
|
|
|
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
På MC-mässan i vintras anor... |
|
|
Nisse Hedlund bortgången
Den legendariske motorkonst... |
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |