MrC
\,,/(O_O)\,,/
Senaste dagarna har det gått väldigt segt för mig, även till & från nu när vi bara är 250-300 pers online på SH
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
686 inloggade. 15:23 lokal tid.
FF 4.0.1
När jag går in i någon av Youtube-trådarna så börjar min firefox äta massa minne. mellan 400mb och 600mb. Enda lösningen är att döda firefox-processen och börja om.
Det där är ett fel med Firefox. En skitläsare som får minnesproblem alldes för ofta. Gav upp den läsaren rätt fort... Kör nu Chrome, känns stabilare.686 inloggade. 15:23 lokal tid.
FF 4.0.1
När jag går in i någon av Youtube-trådarna så börjar min firefox äta massa minne. mellan 400mb och 600mb. Enda lösningen är att döda firefox-processen och börja om.
Har du flera fönster öppna samtidigt varav ena tar lång tid att öppna så köas alla andra av dina fönster, och ibland även en del andra på sajten.Kom på en sak, det är som segast när jag tex går in i mina senaste skrivna inlägg osv (kolla på svar i mina inlägg), kan det ha med sökmotorn i forumet att göra?
För oftast så är SH's startsida relativt snabbt.
peecee. Testat med adblock, men samma sak.Flash. Kör du Mac?
Testat Opera och Chrome tidigare, men fastnade inte riktigt för det.Det där är ett fel med Firefox. En skitläsare som får minnesproblem alldes för ofta. Gav upp den läsaren rätt fort... Kör nu Chrome, känns stabilare.
Har du flera fönster öppna samtidigt varav ena tar lång tid att öppna så köas alla andra av dina fönster, och ibland även en del andra på sajten.
peecee. Testat med adblock, men samma sak.
Testat Opera och Chrome tidigare, men fastnade inte riktigt för det.
så jag får helt enkelt leva med det.![]()
Inaktivera Flash i webbläsaren gör stor skillnad i hastighet för mig.
Fått database error både igår och idag, dags att olja databasen?![]()
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |