Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag har alltid trott SD kommer plana ut runt 25% men det blir väl >40% då.![]()
Det är helt avhängt på hur övriga partier agerar. Det räcker nog inte med några utspel, det lär nu krävas signifikant handling för att bromsa SDs utveckling
Det som gör SD så stora är ju inte att vi tar emot invandrare, utan hur vi gör det. Idag har vi någon form av kapplöpning mellan partierna om vem som kan lova att ta emot flest invandrare. Men ingen funderar på hur vi ska göra när de väl är här. Klart folk är emot invandring när integrationen är en helt oexisterande fråga!
Tror samtliga partier skulle vinna på att lägga mer krut på att integrera invandrarna i det svenska samhället än att tävla om att pressa in flest på en gång utan att ha en plan för hur de ska tas emot.
Naturligtvis blandade man in bostads- och utbildningspolitiken för att förklara.
Frågan är om de är tillräckligt tydliga, eftersom du verkar ha sett på dem med öppna ögon, men ändå utgår ifrån vänsterpropagandan om att de är främlingsfientliga och vill stoppa invandringen.Tror mycket av SDs framgångar handlar om deras rakhet och tydlighet. Alla saker de säger är raka tydliga åsikter. Pratar vi stora partier, löfven i synnerlighet. Så kan han prata i timmar utan att man har en aning om vad han tycker och vill.. Tror väldigt få av SDs väljare har främlingsfientliga åsikter. Många är nog inte helt emot invandring heller de vill bara ha struktur, tanke och en plan för hur vi ska ta emot dem innan vi öppnar dörrarna.
Själv skulle jag aldrig rösta på SD men tycker att övriga partier borde ta sig i kragen och börja prata invandring och integration istället för att tävla om att vijla ta emot flest.. Tror inte det ligger i någons glädje att bara stuva in folk i landet utan att ta emot dem på ett bra sätt..
Frågan är om de är tillräckligt tydliga, eftersom du verkar ha sett på dem med öppna ögon, men ändå utgår ifrån vänsterpropagandan om att de är främlingsfientliga och vill stoppa invandringen.
Frågan är om de är tillräckligt tydliga, eftersom du verkar ha sett på dem med öppna ögon, men ändå utgår ifrån vänsterpropagandan om att de är främlingsfientliga och vill stoppa invandringen.
Själv skulle jag aldrig rösta på SD men tycker att övriga partier borde ta sig i kragen och börja prata invandring och integration istället för att tävla om att vijla ta emot flest
Enligt senaste sentio-mätningen fortsätter utvecklingen enligt tidigare för SD. Nu väldigt nära 2e största parti. Sannolikt beror det fortfarande på att politikerna inte vill se det folket ser.
Tragisk läsning på avpixlat. Först nån Pinocchio på DN.
Sen nån EU utrikesminister från Italien![]()
Avpixlat är alltid tragisk läsning.. Riktig propaganda tidning med brunskjorta!
Avpixlat är alltid tragisk läsning.. Riktig propaganda tidning med brunskjorta!
ZX Moto gör en Honda-lik retromodell
Screenshot Titta bakåt u... |
|
![]() |
Nya Ducati Multistrada V4 Rally
Pressrelease från Ducati (B... |
![]() |
MV Agusta bekräftar ny Brutale
MV Agusta har avslöjat en d... |
![]() |
Yamaha rekordsatsar på GGN
När världens största enduro... |
Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan
Screenshot När Buell för... |
|
![]() |
Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h
Den brittiske stuntföraren ... |
![]() |
Stora Motorcykelkatalogen 2026
Nu har vi öppnat förbeställ... |
![]() |
Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen
Nya Panigale V4 R har senas... |
![]() |
Vilken otrolig comeback!
Spanjoren Marc Marquez full... |
![]() |
Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats
Ända sedan INDIAN MOTORCYCL... |