Också lite sugen på att komma ut på söndag, ska ju bli 10C!! Tid? (Plats förutsätter jag är slottan??)
Köpt hoj nu eller?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Också lite sugen på att komma ut på söndag, ska ju bli 10C!! Tid? (Plats förutsätter jag är slottan??)
Önskar verkligen att jag var ledig söndagär dock ledig idag och imorgon. Kanske skulle tagit en liten vända. Synd att man inte har varmare handskar xD
![]()
Ta ut en semesterdag! Och montera handtagsvärme, är så jäkla skönt!

Här är en till som alltid brukar köra ensam.. Söndagen ser ut att bli fin, jag hakar gärna på en runda om en Bumse får vara med bland motard och sporthojar?
Är det parkeringen vid Slottsparken precis efter trafikljuset vid Slottsbron som gäller?
Jag är gärna med när jag fått tag i en ny hoj![]()
Du har ju hela fredagen och lördagen på dig ;-)
Tro mig jag ligger i men finns inga i närheten som är vettiga![]()
Vad söker du då?
Någon street eller motard för runt 30-40 papp som inte är snordyr att försäkra. Finns inte så många kvar då..
Ok! Vilken motorstorlek? Hur gammal är du?
Hej!
Bor i Helsingborg men jobbar i Halmstad. (Försvarsmakten...) har nu i dagarna köpt en ny hoj som jag tänkte hämta på söndaghade varit gött att lära känna vägarna runt Halmstad och lite folk att köra med! Så då är det ju väldigt påpassligt att hojen jag köpt finns i Laholm
Jag dyker kanske upp också om det är okej. Har kört en del med folket i Helsingborg förra säsongen, men har bara haft lappen ett år.
Om du vill köpa en en hoj som flyttar på sig men är oerhört lättkörd kan du ju köpa min. CB 900 Hornet-02
Finns på blocket. Kostar en 4000 om året för en halvförsäkring... (För mig, 35 år bor mitt i Helsingborg och haft lappen väldigt kort tid)
Vi hörs!
/Jon
|
|
Harley-Davidson lanserar RIDE
Pressrelease från Harley-Da... |
|
|
KTM uppdaterar sin elhoj
Pressrelease från KTM: ... |
|
|
Verksamheten säkrad på Gotland Ring!
Det har varit många turer k... |
|
|
Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen
Med anledning av Ducatis 10... |
|
|
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!
Just nu återhämtar vi oss p... |
|
|
Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!
Just nu är vi mitt i provkö... |
|
|
Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!
Just nu är Bike på plats på... |
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot I samband med... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |