Söder om landsvägen tour - MCK Vilse™

Maverick_ou812 skrev:
2477402 Du är en fin kille PGH. :pannkyss

Updatera hojtyp listan..?

Fick i dag besked att min hoj "kanske blir klar injusterad" först i morgon kväll.'
Sen får jag testa den på Lördag.

Ventil,förgasar justering + synkning mellan cyl.... Arbete ca 5-6 timmar tar det. Sen är den nollställd som om den var ny och går som en klocka.:tummenupp
 
NU ÄR DET INTE LÅNG TID KVAR! :banana

Hoppas att det blir duktigt kurviga vägar då mitt däck är slut på mitten, och ja det är jag som har slitit upp det mitt på :rolleyes: ! Hinner dessvärre inte få mina nya däck tills dess :argpådato

SES på lördag!
 
PGH skrev:
2477206 Nu skall jag snart åka o köra lite skäl för min månadpeng. Gud nåde den som tar nr 1500. Det är mitt, bara så ni vet. Ja, ok om HbgQ tar det. Men ingen annan, kapische!?!?!?!?

Måste bara avslöja lite nu, tvättade hojen idag o kollade över den lite. Kollade luften i däcken osv. Vad upptäcker jag till min fasa, framdäcket mätte till ca 1,1 istället för 2,2 som jag normalt har... Vem har varit framme??? Tyvärr så är detta allvar nu.


Det var ju snällt av dig att jag får ta inlägg 1500..
Kommer inte att bli så ikväll..
Ska fortsätta klippa träden innan tv´n börjar..
 
imaster skrev:
2477090 Första meningen:

dustyrose-Harley_Angel.jpg
AHA!!! :)
 
Haha, jag fick äran att rasta en Evo V? alldeles nyss! :D
Jag har inte hittat någon vettig att rejsa mot tidigare.

Bilen hade faktiskt inte en chans att hänga med ens en sport-moppe! :D

Fattar inte hur man kan köpa en sån dyr bil när man kan köpa nåt krafs på blocket som smiskar Evo-stjärten rejält för en billig penning. Han fick se :arsele vid varje rödljus.

Nu är jag klar med att skryta. :rolleyes:
 
Håller tummen uppe för att om precis kl 22:30 är 1500 inlägget på plats.

Igår kom det ca 2,5 timmar ca 40 inlägg. Nu har vi 80 inlägg det tar då med snabbare inlägg ca 3-4 timmar.

"TUMMEN UPP FÖR DET"
 
NTV janne skrev:
2477683 Håller tummen uppe för att om precis kl 22:30 är 1500 inlägget på plats.

Igår kom det ca 2,5 timmar ca 40 inlägg. Nu har vi 80 inlägg det tar då med snabbare inlägg ca 3-4 timmar.

"TUMMEN UPP FÖR DET"


Varför 22.30? :va
 
NTV janne skrev:
2477683 Håller tummen uppe för att om precis kl 22:30 är 1500 inlägget på plats.

Igår kom det ca 2,5 timmar ca 40 inlägg. Nu har vi 80 inlägg det tar då med snabbare inlägg ca 3-4 timmar.

"TUMMEN UPP FÖR DET"

kommer aldrig gå HbgQ är ute o klipper träder eller nåt ju...
 
Min kvalificerade Gissning. Nu är det just nu 75 st kvar.

Mellan varje inlägg kan det vara mellan 5-7 min. Alltså genom snitt 12/ timme.
det ger 3,5x12>50 inlägg. Nu kör vi fortare så detta ggr 1,25 så blir det kl 22:30 in lägget kommer.

/Janne
 
Varför har ingen kommenterat mitt über-race mot en nästan sportbil!? :mad: Ni ska vara imponerade och gärna överösa mig med komplimanger som "shiiit va gryymt :yoparty " osv. Ni förstår nog.
 
skerfe skrev:
2477724 Varför har ingen kommenterat mitt über-race mot en nästan sportbil!? :mad: Ni ska vara imponerade och gärna överösa mig med komplimanger som "shiiit va gryymt :yoparty " osv. Ni förstår nog.

äh sån fjortis hittepå historia :tungan

visa bilarna varför de har stödhjul :tummenupp

varför tog i8lusaka bort sitt inlägg där va ju två till som skulle med?
 
Last edited:
Om föraren i sportbilen sitter och sover kan till och med min gamla mor dra i från han med sin gamla " häck ".

Bättre skrytande kan ni...?
 
NTV janne skrev:
2477751 Om föraren i sportbilen sitter och sover kan till och med min gamla mor dra i från han med sin gamla " häck ".

Bättre skrytande kan ni...?

Jo, visst är det så! Men om den andra föraren i såna här historier är en närsynt pms-kärring så blir det lixom ingen historia... :rolleyes:
 
va e detta för snack nu tillbaka till min mycket viktiga fråga som ingen svara på....

kan John (heter de på svenska osså va?) höra katten gustav eller är de bara vi som läser/tittar som gör de?
 
Zenit skrev:
2477780 va e detta för snack nu tillbaka till min mycket viktiga fråga som ingen svara på....

kan John (heter de på svenska osså va?) höra katten gustav eller är de bara vi som läser/tittar som gör de?

Reagerar han när kattkräket snackar?

Om ja; ja
Om nej; nej
 
Om John är en hund så hör han katten bättre än oss så det blir john som tar katten före katten tar musen som rusar över golvet.
 
Nyheter
European Bike Week: 2-7 september 2025

Under veckan den 2 – ...

Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion

Michael Schumachers Honda F...

Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti 202...

Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka

Under 46:e Coca Cola 8-timm...

Sandvikens franskaste Triumph

I Norrtälje kunde vi se hur...

Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Mälaren Runt #40 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti kör...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP

För att fira den trefaldige...

Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti

Den 7–10 augusti 2025 förva...

Back
Top