Mange_H
RoH
Är det "dB-killern" ni fällde där ?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Nja, slip-on:et är det väl?Mange_H skrev:2161481Är det "dB-killern" ni fällde där ?
Thermal skrev:2163306Nja, slip-on:et är det väl?![]()
![]()
Fråga: Är det förberett med hydraulik o grejer för den operationen eller är det block o talja varianten som gäller? Det måste läcka en jäkla massa avgaser i skarven eller?
blacktriple skrev:2165532Allting är förberett från varv. Båten är specialbyggd just för att kunna ta sig genom kielkanalen.

Thermal skrev:2167710Måste vara trevligt att jobba på en båt där konstruktörerna åtminstone verkar ha tänkt till lite innan de börjar bygga.![]()

Som "min" då, Chantier de Atlantuiqe,blacktriple skrev:2167994Nja, det bara verkar så. Båten är byggd i Frankrike. Av fransoser...![]()
Jag kommer ALDRIG att köpa något franskt som har med teknik o göra, det gäller även italien som byggde maskinerna och övervakningssystemet. 
Thermal skrev:2168272Som "min" då, Chantier de Atlantuiqe,Jag kommer ALDRIG att köpa något franskt som har med teknik o göra, det gäller även italien som byggde maskinerna och övervakningssystemet.
![]()


Dr.Bike skrev:2169597En korrekt slutsats!
Synd bara att folk aldrig kan LYSSNA till erfarenheter utan MÅSTE uppleva skiten själva...
Kompisens Alfa har t.ex rasat för mer än 50.000 :- förra året.
Lika mycket som bilen kostade!
Men italodiggare erkänner ju aldrig felen! Vad är det med dem? De blir istället indignerade när man påpekar att...osv!![]()

Säkert tillverkad av en fd. hondaarbetare också.![]()

Bah... Försöka impa med ett snyggt Photoshopblacktriple skrev:2157018
Det finns bättre sätt. Flippa hela övre delen av skorstenen!
Ballt.![]()
996D skrev:2181205Ser ingen som vinkar.![]()

blacktriple skrev:2181265Jag står upp på däck, precis ovanför det stora, ovala fönstret. Jag står och vinkar som ett fån just för att jag visste att du skulle titta.
Vad gör du då? Tar foto precis när jag och mitt vinkande är skymt bakom en ful lyktstolpe...![]()
Hursomhelst var det en udda upplevelse att se Helsingborg från jobbet. Jobbet har de senaste åren varit, sydostasien, australien, alaska, karibien och lite sånt, men inte öresund. Kul att passera i alla fall.![]()
11 dagar till, sen passerar vi igen. Då får ni samlas hela högen nere på strandvägen och vinka på mig!![]()

996D skrev:2181356Sorry syntes inte på den förra...![]()

996D skrev:2181356Sorry syntes inte på den förra...![]()

: VILL BO DÄR 
Nursey skrev:2183867![]()
Fy vilken hemlängtan jag skulle få om jag cruisadehihi ) förbi hemmet sådär, SPECIELLT om polaren stog på stranden.
Helsingborg är: VILL BO DÄR
![]()
996D skrev:2183889Du får ju komma på studiebesök.![]()
![]()
Aaahhhhhhhhh... den bilden känner jag igen. Ser ut som Dresden efter 2:a världskriget, right?blacktriple skrev:2182866Faktiskt, ju mer jag ser av världen desto bättre gillar jag den lilla hörnan som jag kallar hemma.![]()
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |
|
|
|
Harley‑Davidson ”Creators Custom Clash”
Harley‑Davidson drar igång ... |
|
Di Giannantonio tillbaka som vinnare!
Fabio Di Giannantonio är fö... |
|
|
The Distinguished Gentlemans’s Ride – Körs i morgon!
Den 17 maj är det åter dags... |
|
|
GOTLAND GRAND NATIONAL OCH AFTONBLADET SÄNDER 12 TIMMAR LIVE FRÅN ÅRETS TÄVLING!
Foto: Karin Tornblom Pre... |
|
|
|
Allt om MC på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Bike på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Stabilt läge på Gotland Ring!
Den trista dispyten om ägan... |
|
|
Anpassad service för Ducati Desmo 450 MX
Ducati lanserar serviceinte... |
|
|
Oro för batteriet
Batteriet oroar mest – men ... |