RR Träning Sviestad 2007

Var det inte någon som fick åka ambulans? Om så var fallet, hur gick det med honom/henne?
 
Aj fan. Det lät inte bra. :(
Jag fick SMS igår, skruvar i hand och fot tydligen. Lite lack på att han inte fick titanskruvar GP-förare som han är! Och var var Dr Costa??? Jag har ingen aning om hur komplicerade brotten är men han dyker väl upp här snart och kan fylla i luckorna. För att vara första vurpan så slutade det ju inte så där fantastiskt bra direkt... :näsblod
 
2985592 Jag fick SMS igår, skruvar i hand och fot tydligen. Lite lack på att han inte fick titanskruvar GP-förare som han är! Och var var Dr Costa??? Jag har ingen aning om hur komplicerade brotten är men han dyker väl upp här snart och kan fylla i luckorna. För att vara första vurpan så slutade det ju inte så där fantastiskt bra direkt... :näsblod
Metall i kroppen ska man ju ha men det där lät inget vidare. :näsblod
Highside eller lowside?
 
är det ingen träning nästa tisdag?? står bara 17-20 på lms hemsida
 
Pratade med Peter (Neutral) precis innan han åkte ut och han skulle bara prova ett nytt spår i lugna gruppen för att sedan packa ihop.

Jättetrist och hoppas han kryar på sig fort!
 
Ryktet säger higside men fakta kommer väl snart.

Alltid tråkigt att köra omkull men det slutade väl relativt bra, inga bestående men om jag förstått rätt.

Det är nog jag som är ryktet. Med tanke på vart han gick av och hur många vurpor jag sett i esset så skulle jag säga en "klassisk" highsider för att han gick på gas relativt tidigt och nog kom över på fel sida av "knäcken" i utgången. Hur som helst var det riktigt tråkigt att åka upp och se någon man känner väl ligga kvar och ha ont. :(

Men Peter är ju som han är bryr sig mer om hojen än sig själv. Hoppas han blir bra fort! :)
 
Jag undrar om det inte var Peter som körde om mig i medelgruppen sista passet. (röd/vit nr 18?)

Blev förvånad för jag tog inte in någonting överhuvudtaget på rakorna! Jävlar vad de där 250:orna går. Hur många hk kan den hojen ha? Kan den ha 90-100 hk?
 
2986093 Jag undrar om det inte var Peter som körde om mig i medelgruppen sista passet. (röd/vit nr 18?)

Blev förvånad för jag tog inte in någonting överhuvudtaget på rakorna! Jävlar vad de där 250:orna går. Hur många hk kan den hojen ha? Kan den ha 90-100 hk?
Det var Peter. Tror inte han har 90-100 hk men kanske 85-90 hk i den.
 
Nyheter
Sandvikens franskaste Triumph

I Norrtälje kunde vi se hur...

Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Mälaren Runt #40 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti kör...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP

För att fira den trefaldige...

Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti

Den 7–10 augusti 2025 förva...

Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Back
Top