En MotoGP-förare i ledning som kör med sladd och bakhjulslyft in i kurvorna – är inte det i själva verket ett tecken på oerhörd precision?
[Fast han kanske bara ”köttade” lite?]
Inte nödvändigtvis
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
En MotoGP-förare i ledning som kör med sladd och bakhjulslyft in i kurvorna – är inte det i själva verket ett tecken på oerhörd precision?
[Fast han kanske bara ”köttade” lite?]
Haka inte upp dig på enstaka ord, läs hela meningar och stycken iställetEn MotoGP-förare i ledning som kör med sladd och bakhjulslyft in i kurvorna – är inte det i själva verket ett tecken på oerhörd precision?
![]()
P€RRA;5878138 skrev:...Slayer passar bra som hissmusik.
Vad gjorde han för fel?Han kör en Honda och det är det omtalat svåra andraåret. Bara för hur han körde under warm up och ställde upp ensam på griden med armarna i kors på Mugello förra året är värt en bra styrning.![]()
Ingenting. Han tyckte att de andra slöade.Vad gjorde han för fel?
![]()
Han avverkade warm up-varvet 30 sek snabbare än alla andra?P€RRA;5895150 skrev:Ingenting. Han tyckte att de andra slöade.
Japp. Körde fram på gridden och satte sig med armarna i kors och väntade på de andra. Sedan kom han tvåa i racet.Han avverkade warm up-varvet 30 sek snabbare än alla andra?
Fattar. Coolt som fan!Japp. Körde fram på gridden och satte sig med armarna i kors och väntade på de andra. Sedan kom han tvåa i racet.
Jag tror det spelade roll faktiskt.Fattar. Coolt som fan!
Och Rossis min är ju obetalbar:
Var kanske där och då som han bestämde sig. ”Bravo! Excelente! Magnifico! Espléndido! Honom ska vi ha!”
Radare skrev:Det ser alltså inte speciellt ljust ut för Rossi.
A big weekend for you Valentino, 300 GP's and big celebrations?
Yeah yeah, 300 GP. I am..ahh.. in the middle of my career. Another 300 before the end, so hehehehehe anyway I'm quite happy.
Han är slut, han vinner inte längre. Inga race och inga mästerskap. Det duger inte när man är Rossi.
Slut!![]()
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
![]() |
TILLSTÅND KLART: GGN 2.0 KÖRS I HEJDEBY 2025
Nu är det klart att världen... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025
Honda var tillbaka i Biarri... |
|
![]() |
En hyllning till mästaren!
Pressrelease från MV Agusta... |
![]() |
Vinnarhoj från Custom Bike Show
I nästa nummer av Allt om M... |
![]() |
Testhoj hämtas från Sulas MC
Vi åkte till Strängnäs för ... |
Transportstyrelsen avvecklar appen Mina fordon
Foto: Andreas Johansson ... |
|
![]() |
Custom Bike Show 2025
Den 7 juni var det åter dag... |
![]() |
Forged följer tre baggerbyggen
Tre amerikanska hojbyggare ... |