Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

Sitter och jobbar med detta event nu, det är en hel del att stå i för att organisera ett event med så många inblandade i![]()
Hur många aktiva kommer att deltaga ungefär tro? Det verkar vara en jäkla massa klasser iallafall![]()
Jag antar och hoppas att det inte är 95db som gäller.
Sitter och jobbar med detta event nu, det är en hel del att stå i för att organisera ett event med så många inblandade i![]()
lycka till!! hoppas du har lite tid över för att även putsa på din 1.39.8 på måndag!.... 39 tid med slitna däck du borde kunna ta en 38 om vädret tillåter!
Hur är det med biljetter? Är det gott om dem kvar? Försöker få med ett gäng ner till lördag eller söndag...
/Marcus
som VANLIGT kommer man på denna info för sent, hade jag vetat förra veckan hade jag lätt bokat in lördagen & söndagen, skulle åka enbart för GP Masters, de är just 60 och 70 talet som är intressant och skoj.
Skoj var det! För ett gamlo som jag var det härligt att se OCH HÖRA Gunnar Nilssons Lotus och Ronnies March varva ut längs depårakan! Stefan Lill-Lövis satte pole i en March med 1.28.
Ska ni dit så ta med en tunnbrödsrulle, kaffe o dricka. Det var en timmas kö till korvmojen ídag! Så hur det blir imorgon och på söndag vågar jag inte tänka på.
Men vart tog alla feta Lola, Ferrari och Porsche 917 vägen?
10 sekunder snabbare än ChorezSkoj var det! För ett gamlo som jag var det härligt att se OCH HÖRA Gunnar Nilssons Lotus och Ronnies March varva ut längs depårakan! Stefan Lill-Lövis satte pole i en March med 1.28.
10 sekunder snabbare än Chorez![]()
Någon mer som tänkt ta sig dit på söndag? Åker dit med flickan och har två platser ledigt i baksätet.
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |
|
|
|
Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik
Harley-Davidson fortsätter ... |
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |
|
|
Nytt från Halvarssons: Mora V2
Halvarssons nya Mora V2 är ... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich
Tysk precision möter äkta G... |
|
|
Vinn en batteriladdare från CTEK
I samarbete med CTEK har vi... |