alve
SST 600 #3
Vilken gay tråd, jag älsker den...
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
trevligast är trådskaparen,fråga fast freddy.han gillade han så mycket att han valde att åka europa runt i en husbil,det är kärlek det
det är lite som att komma hem varje vår när man ses i depån,nu gråter jag för hela vintern är kvar

...Jag beundrar Stoner som kom tillbaka fast ingen (inklusive mig själv) trodde att det skulle gå. ...
Jag beundrar Stoner som kom tillbaka fast ingen (inklusive mig själv)
trodde att det skulle gå.

Jag avsåg comebacken, min käre WatsonOm du bemödar dig att kolla i IVECO GP tråden så hittar du ett antal som trodde på Stoner.
Puss på flinten![]()




Stämmer bra det, Mamola körde Cagiva på Anderstorp på den svart/vita tiden, såg det live från NGK läktaren.Bröderna Castiglioni, Varese, underbara entusiaster som gång på gång bränner av familjeförmögenheten och andras pengar på racing och åter racing. Vem kommer inte ihåg Cagiva i 500 cc med b.la Kocinski och Lawson?
Tror även R.Mamola körde för dem en sväng.
Cagiva tävlade mer eller mindre osponsrade och höll på ta Ducatifabriken med sig i fördärvet. Sista året "sponsrade" t.o.m Honda dessa entusiaster genom att "slänga" racedäck i sopcontainer och tipsa Cagivastallet. Enligt paragrafryttarna fick Honda absolut inte ge sina däck till annan part.
Skulle Claudio få ihop ny förmögenhet är jag övertygad om att han skulle göra samma sak igen. Med jämna mellanrum dyker han upp med nya vilda planer/övertagande/konkursfärdig.
/A
Stämmer bra det, Mamola körde Cagiva på Anderstorp på den svart/vita tiden, såg det live från NGK läktaren.
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |
|
|
Nytt från Halvarssons: Mora V2
Halvarssons nya Mora V2 är ... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich
Tysk precision möter äkta G... |
|
|
Vinn en batteriladdare från CTEK
I samarbete med CTEK har vi... |
|
|
Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Super Adventure och Teide ... |
|
Bokningar pågår till Gotland Ring Bike Week!
Boka sommarens härligaste b... |
|
|
|
Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!
Bolaget bakom den dagliga d... |
|
|
Besöksstorm till MC-mässan på Elmia
Den svenska mc-mässan har v... |