Rikta lyktan CBR1000RR -08

MrRR

Ny medlem
Gick med
6 May 2012
Ort
Nossebro
Hoj
CBR1000RR Fireblade -08
Det är så att jag har bytt kåpor till min Fireblade och efter bytet har jag blivit varse om att min lykta slår för högt, fick jag veta i slutet av säsongen, tänkte ta tag i det fram över och frågan lyder, hur ställer man lyktan? för jag tänkte inte på det när jag monterade dit kåporna igen (Kinakåpor) finns det nån skruv eller hur gör man?

Tack på förhand
 
Får kolla, borde finnas som du säger. Ska ut och kolla när värmen kommer och man är taggad för säsongen.
Tack för svaret!
 
ta bilen (om den är korrekt inställd) och ställ den 10 meter från garageväggen och rita av ljusbilden. (Förslagsvis med en vattenlöslig krita om det är ditt garage)
Ställ hojen på samma avstånd och sätt dig på hojen så ser du hur det ska vara på ett ungefär! That sould do the trick! :yoparty
 
Back
Top