request: Yamaha r6 kåpglas

Robbbin

Kör lugnt i sommar!
Gick med
7 Sep 2007
Ort
Kalmar
Hoj
r1 -03
Hej,

Tänkte höra om någon besmyckat sin r6:a 99-02 med ett gp500 kåpglas.
Gärna tonat. Tyvärr så har jag långt till närmsta återförsäljare och är lite nyfiken på hur det kan tänkas se ut.

Vore därför tacksam om någon satt inne på en bild med ovanstående. även klart glas funkar och ett zero gravity om ni råkar sitta inne på ett sånt :)

Tack på förhand
 
Finns det tonade GP500? Jag beställde ett sånt från Greven men fick ett DB Puig. Jag bemödade mig aldrig med att klaga, tyckte Puig var helt okej oxå.
 
Finns det tonade GP500? Jag beställde ett sånt från Greven men fick ett DB Puig. Jag bemödade mig aldrig med att klaga, tyckte Puig var helt okej oxå.

Alienmoto har tonat. Dock ej till en 02:a. Ska ringa och höra med dem.

Någon med bild? gärna icke tonat med :D
 
Jag kör med Zero Gravity Double Bubble på R1:an för gata och med PowerBronze Double Bubble på R6:an. På race R1:an hade jag GP 500, samtliga har fungerat mycket bra, men allra mest nöjd är jag med Zero Gravity pg a dess utseende och mycket perfekta passform.

Jag kör dock med klarglas eftersom jag gärna vill kunna se ut genom kåpglaset då man ligger ner mot tanken.

Polaren har ett mörkt Double Bubble PowerBronze på sin R6 -02 och det är väldigt mörkt men ser bra ut.

Här är Zero Gravitys mörka till R6 99-02:

http://www.zerogravity-racing.com/sportbikes/yamaha_sptbks/579.htm
 
Nyheter
Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan

Screenshot När Buell för...

Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h

Den brittiske stuntföraren ...

Stora Motorcykelkatalogen 2026

Nu har vi öppnat förbeställ...

Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen

Nya Panigale V4 R har senas...

Vilken otrolig comeback!

Spanjoren Marc Marquez full...

Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats

Ända sedan INDIAN MOTORCYCL...

Nya Ducati Panigale V4 R

Ducati har nu lanserat nya ...

Eldrivna Honda WN7

Honda WN7 Honda har pres...

Stark Varg EX, en smygande ninja!

Nu har jag och Varg EX hunn...

BMW presenterar Vision CE

I samband med IAA Mobility ...

Back
Top