Reklam länkat till kontaktlistan

MaudF

Liten, grön o elak!
Gick med
4 Jul 2009
Ort
Vendelsö
Hoj
Kawasaki er-6f ABS -08, ZX6-RR -05, Ninja 650 2019
Tog upp kontaktlistan för att snabbare komma åt en kontakt. När jag trycker på kontaktnamnet så hamnar jag på en KTM-reklamsida istället. Inte direkt vad jag önskar. Tänker då inte köpa en kotte. Någon mer som upplevt detta?
 
Provade nu och det är samma för mig.
Börjar gå för långt nu med riktad reklam, jag har inget emot KTM, men jag väljer själv och vill inte ha info upptryckt i plytet.

Det finn sätt att undvika detta och det är numera mitt val.
 
När man klickar på nåt namn i Kompislistan upptill på sidan eller på de namn som återfinns till vänster i ens profil? Jag får inte upp nån reklam, jag hamnar direkt i respektive profil.
 
Har ändrat lite nu men jag undrar bara vilken Kontaktsida det är. Vad är URL:en till sidan. Ska försöka åtgärda.

Jag styr inget runt annonsen från KTM, men självklart måste eventuellt buggar annonsen skapar fixas.
 
Har ändrat lite nu men jag undrar bara vilken Kontaktsida det är. Vad är URL:en till sidan. Ska försöka åtgärda.

Jag styr inget runt annonsen från KTM, men självklart måste eventuellt buggar annonsen skapar fixas.

Kompislistan längst upp på sidan. Du får upp en pop-up som det står kontakter på och där ligger de kontaker du valt att lägga in. Klickar du på ett namn så länkas du inte till din kontakt utan till annonsen för KTM.
 
Har bett reklamgubbarna åtgärda problemet. :)

Hej Swedie!
Jag försökte uppdatera min IoM-tråd med lite nya bilder nyss men samma fel dök upp här. Efter att man tryckt på "hantera bifogade filer" så spelar det ingen roll var i det nya fönstret man klickar så skickas man direkt vidare till KTM-reklamen. Några bilder går överhuvudtaget inte att hantera. Kan du be dem åtgärda även detta?

MVH Björn
 
Och för mig funkar det inte att klicka på reklamen, det händer absolut inget då. :hihi den här reklamen verkar vara lite trasig.
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Richa blickar framåt mot 70 år i branschen

Bike var på plats på Richa ...

Back
Top