Red Bull Grand Prix of The Americas

Mycket troligt att jag kliver in med en rejäl rökare :rolleyes:

1. Jlo
2. Rossi
3. Marques
 
Tror ni fabriksteamen kommer dela med sig av sina erfarenheter från testet till satellitteamen? eller kommer satelliterna behöva starta från 0 nästa helg?

Kommer bli intressanta att se om man kan se ifall vissa lyckas bättre på ny mark, än på gammal, och vice versa. Synd att Yamaha/Honda "fuskat" med ett test, och skaffat sig ett försprång.
 
1 Pedrosa
2 Lorenzo
3 Marquez

helspansk på pallen
 
1 Pedrosa
2 Lorenzo
3 Màrquez

helspansk på pallen
 
Nu är det inte långt kvar.!! :popcorn

Törs jag heja på Rossi tro.!? Utan att bli anklagad för att vara fanatiker. :va :brinnerup

Han kommer få det tufft. Men hans fighting spirit kommer räcka långt.

//M
 
1. Pedrosa
2. MM
3. Lorenzo
4. Bradl
5. Rossi
6. Ointressant hög med andra förare

Kalle Krycka ramlar i försök att hänga på Hondor. Det såg ut som Hondorna var riktigt starka på den där bananen på testet och Bradl är fan inte kattskit och har varit där och testat så han har världens försprång mot Bautista t.ex.
 
COTA är en fantastisk bana! Formel 1-rejset där förra året var verkligen en bra tävling, hoppas att även MotoGP blir en höjdare.
 
Jag tror...

1. Marquez (Verkar vara en Hondabana och de andra har inte mer erfarenhet än vad han har av den här banan)
2. Lorenzo (Trots att det är en Hondabana kämpar han sig fram till en andraplats efter en fight med Pedrosa)
3. Pedrosa
4. Rossi (Måste ge sig för Hondorna och Lorre)
5. Bradl (Fightas med Cal om femte och kniper den)
6. Crutchlow
7. Bautista
8. Hayden (Som väl tillsammans med Spies har kört runt banan på en Panigale? Ja, inte på bönpallen alltså)
9. Dovi
10. Spies
11. Iannone
12. Smith
etc
 
Klart du törs! Men det blir väl bara du å jag, såg nåt om att Rossi är slut... :rofl

Sant!
Rossi är slut. Riktigt slut. Han orkade bara med andraplatsen i Quatar, trots att det inte var mer än två å ett halvt år sen han satt på Yamman. En föredetting vi inte behöver bry oss så mycket om i fortsättningen... :glömdet
 
Nyheter
Eldrivna Honda WN7

Honda WN7 Honda har pres...

Stark Varg EX, en smygande ninja!

Nu har jag och Varg EX hunn...

BMW presenterar Vision CE

I samband med IAA Mobility ...

Honda lanserar elmotorcykeln WN7

Honda har presenterat eldri...

Nicky Hayden-specialversion – såld för 2,5 miljoner

En exklusiv motorcykel med ...

BMW Motorrad Vision CE

På IAA Mobility 2025-mässan...

Höstrusch för våra fotografer

Inte bara sommarmånaderna, ...

Jonathan Rea avslutar sin racingkarriär

Efter nästan två decennier ...

Yamaha debuterar med V4 i MotoGP

Yamaha har meddelat att för...

Hojmys i Ugglans Park

Ända sedan början av 90-tal...

Back
Top