Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
GSXR1100R skrev:Racerapport från ERF Falkenberg 23/4
Frykmo körde stabilt och höll sig på hjulen, han är som gjord för ERF.
Hela teamet jublar och skriker du körde i en timme och tjugotre minuter med jämmna varvtider som låg på 55-57 trots att motorn inte gick rent, en nöjd Frykmo sätter sedan team Evil Racing på plats med att köra om Freppa innan målflagg och säkerställa vinsten i bottenstriden åt Team The Båtten Is Nådd #83 EMR
Missilen har ingen generator, men idag visade det sig att laddningen har lagt av på Sukan, nu har man lite mysmek igen.Kristian Salö skrev:Ja grattis då för fan!![]()
Jag har ett förslag: -Använd missilen på Anderstorp!![]()
Min rossi var klockren! Nicklas grät när han såg denlin77 skrev:Rossis när vi e på ut ur depån, när du springer förbi oss i depån etc etc räknas inte. Niclas tog dig, det är bara att smälta o ge igen... Henke
Ingenting har lagt av; problemets art är komplicerat. Teamledningen vill gärna erinra vissa förare om det olämpliga i att uttala sig om saker man inte begriper.GSXR1100R skrev:Missilen har ingen generator, men idag visade det sig att laddningen har lagt av på Sukan, nu har man lite mysmek igen.
I klartext så är det ventilutkastaren som har skurit och detta i sin tur påverkar det laminära flödet i detonationskammaren, detta kan åtgärdas med att låna ett Kit-batteri från Mumlans Scanina, har vi 24 Volt på Anderstorp så kommer vi att nå 324 kilo armlängder på långrakan, sen flyttar vi bromspunkten till 50 meters skylten.valmers skrev:Ingenting har lagt av; problemets art är komplicerat. Teamledningen vill gärna erinra vissa förare om det olämpliga i att uttala sig om saker man inte begriper.
benkar skrev:Mina klubbkamrater som tävlar i ERF, med säsongsstart på Falken, finns IOFS här på SH, men inte så aktiva... Tar mig friheten, att som medlurad fotograf, lämna RapidoRacing #76 och Team Tussilago Racing #68: s RaceRapporter i form av ett litet bildreportage, som finns att beskåda här: http://www.rapido.se/image_view/view_events.php4?&view=275&ev_id=275
/B
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning
I samband med MotoGP-racing... |
![]() |
SMC med och höjer MC-säkerheten i Europa
Sveriges MotorCyklister (SM... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
![]() |
TILLSTÅND KLART: GGN 2.0 KÖRS I HEJDEBY 2025
Nu är det klart att världen... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025
Honda var tillbaka i Biarri... |
|
![]() |
En hyllning till mästaren!
Pressrelease från MV Agusta... |