Om du kör en FSe hårt på bana = samma service som FSc.StarkStröhm skrev:de va inte bara ett lager som skulle bytas..![]()
"tur" att det är en FS 650e som jag ska kolla på.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Om du kör en FSe hårt på bana = samma service som FSc.StarkStröhm skrev:de va inte bara ett lager som skulle bytas..![]()
"tur" att det är en FS 650e som jag ska kolla på.
Roger_SWE skrev:Om du kör en FSe hårt på bana = samma service som FSc.
Tattered skrev:Hur brett däck kan man kränga på innan det tar i kedjan/svingen, har idag 165 på, (4.25 fälg) kan man få på ett 170? ska beställa nästa månad hade jag tänkt, jobbigt om det inte passar, Brett är ju fett!! (husaberg –03)
blir mer balongdäck från sidan. En bekant som gjorde det misstaget. Såg för kul ut.rejser skrev:Det blir inte mkt bredare på en 4,25 fälg bara konstigare profil på däcket.
tyson skrev:jag hade 150 bak när ja köpte min husa, bytte till 160 men även det ser ballongbetonat ut så nästa blir 150 igen. nog tjötat om däck. köp nu den där -03:an erik!!!!![]()
30000StarkStröhm skrev:
StarkStröhm skrev:
StarkStröhm skrev:
David P. skrev:Låter som ett normalpris. Många tror att deras Husabergare är gjorda av guld, du tjänar mkt på is i magen vid köp av hojar som Husa o dyl. Fortfarande ser man 01or o 02or som begär över 50 lakan plus örngott för sina motard-Husor.
För 65 lakan köpte man nya 04 FS650e under första halvan av året. Går säkert att få 05or för det snart om inte nu..?
/Dave
Grrrooov skrev:De där med att det skulle gälla husaberg är ju bara dumt att påstå, tur att du lade till dyl efter för det gäller då varenda hoj överallt.
Kollar man priser på blocket så är en 03 för 45 nära på stulen och kollar man här är det ok.
Sen kommer vanliga svenssons och kollar just blocket på normala priser och lägger sig mittemellan. De priserna som finns att välja på.
Går man till sporthojs annonsblock så är det totalt förstört anser jag, köpa på sporthoj och sälja på blocket kanske. Men tvärtom är totalt omöljigt..
Det går lika gärna köpa hos återförsäljare och sälja privat som att kolla här.
Jag blev bjuden mer av en handlare för min gsx-r 750 -00 än vad folk på sporthoj kallar "normalpris"
Bäst är nog att ge fan i att köpa någon hoj alls och sparka på flintabil istället.
Finns begagnatprislistan kvar någonstans välgömd på hojtorget?
David P. skrev:Nåja, vi kan väl konstatera att det är en dålig investering att köpa räshoj... (om man inte får tag i en RC30 i org. skick för 20papp då)
/Dave
Grrrooov skrev:Jag är inte sådär värst träffad eftersom min inte är till salu. Jag bara började prata efter hur mina annonser har varit. Oavsett vad för hoj jag ägt.
Prutar man 5000kr under vad normalpriset är på blocket och sen försöker sälja för 7000kr under det så är det väl något som gått snett på samma år. Nu är det suzukin det gällde förstås.
Sedan menar ju vissa på att vinter styr priset lite, men kolla på blocket och r1 cyklar, det är väl dom som är överpris på om någon cykel. Vågar inte ens köpa någon eftersom priset på en -00 kan variera mellan 45-65000kr.
David P. skrev:Hmm, sen när började vi prata om R1?
Finns det nån som betalar det begärda priset som står på Blocket?
/Dave
StarkStröhm skrev:Skall hämta den i eftermiddag, synd bara att det är e jävla massa snö så man inte kan ut och få rasta den en sväng.![]()
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Richa blickar framåt mot 70 år i branschen
Bike var på plats på Richa ... |