Råd om Suzuki GSX 750F

Suzuki2428

Ny medlem
Gick med
29 Mar 2006
Ort
Stockholm
Hoj
Gixxer 750 F
Jag ska iväg nästa vecka och kolla på en GSX 750F -99 och behöver råd vad jag behöver kolla upp. Vet alldeles för ltie själv och vill inte köpa grisen i säcken så att säga. Finns det någon som har erfarenheter av den och vet om det är något speciellet jag bör kolla extra på.
Även tacksam över vad jag generellt bör kolla då jag hade hjälp vid köpet av den hoj jag har nu. :confused:
 
Suzuki2428 skrev:
2044485 Jag ska iväg nästa vecka och kolla på en GSX 750F -99 och behöver råd vad jag behöver kolla upp. Vet alldeles för ltie själv och vill inte köpa grisen i säcken så att säga. Finns det någon som har erfarenheter av den och vet om det är något speciellet jag bör kolla extra på.
Även tacksam över vad jag generellt bör kolla då jag hade hjälp vid köpet av den hoj jag har nu. :confused:


Kolla bromsarna på den dom har en förmåga att läcka olja, och starta den och lyssna hur motorn låter, låter den ren så är den ok, och känn om gaffelbenen är torra, dom kan läcka
 
Nyheter
Aprilia skriver historia

Fyra Aprilia i topp fyra. S...

Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS

Wunderlich lanserar tre sky...

Finslipning av Ducati-crossarna till 2027

Pressrelease, Borgo Panigal...

Nytt i MotoGP till 2027

MotoGP inför nytt helgforma...

Fyra nya Triumph-modeller

En helt ny Bonneville T40, ...

Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seri...

Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans fem...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Back
Top