Prova-på på ATT för vettiga slantar... 8-9/6

Går att köra på dom flesta väglag så länge det är plusgrader i luften. Hur roligt det är får man avgöra själv hellre sol och torrt än regn och blött.

Antar att dessa prova på dagar främst riktar sig mot gatåkare så är ju frågan vad du gör om du träffar på ett regnväder 20 mil hemifrån på cykeln? Checkar in på hotell?
 
Hade pröjsat för em passet, men åskväder och spöregn gör att jag kastar in handduken som den quitter man är :(
Har ju testat banan ett flertal tillfällen tidigare...
surt, hade sett fram emot detta. Banan är ju skitkul!
 
Hade pröjsat för em passet, men åskväder och spöregn gör att jag kastar in handduken som den quitter man är :(
Har ju testat banan ett flertal tillfällen tidigare...
surt, hade sett fram emot detta. Banan är ju skitkul!

Har du gatdäck? DiT och TjÖr är ganska roligt även med regn. Inte ställer man hojen om man är 10 mil hemifrån när regnet kommer? Man anpassar körningen och tar sig i mål :yoparty
 
Måste varit ett sporadiskt rykte :) FM passet fick 3 pass i sol och ett i ösregn, EM passet fick väl 2 av varje.

Men såg mest glada miner på alla som var där. :tummenupp
 
Tack till alla som kom och hade skoj på vår Prova-På på Arlanda Test Track, vi som jobbat med detta har haft jätteskoj och det är verkligen kul att se att så många nya som aldrig varit på en kurs tidigare kom och såg vad vi kan erbjuda i kursväg.

Och som några noterade så vart det lite oväder, men nej, vi ställer inte in för regn utan tar på oss regnställ istället. ;)
 
Körde Söndag förmiddag & det var mkt bra anordnat & roligt , nu måste heldag provas.

PSXCARE : Gas handtaget är fixat
 
Tack för en kanondag (körde lördag).
Hoppas det finns möjlighet att arrangera flera liknande dagar, tror det var många som fick mersmak av bankörning! :)
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Richa blickar framåt mot 70 år i branschen

Bike var på plats på Richa ...

Back
Top