Projektorlysen till gasmask

Bentebent

:moppefucko
Gick med
30 Apr 2011
Ort
Malmö
Hoj
MT-07 -16
Hittar inget jag direkt gillar att trycka in i gasmasken jag ska använda som framlyse. Allra helst hade jag velat köra på bi-xenon men på kinaskiten står det

kinaskit skrev:
-> This projector kit is built for upgrading the traditional headlight (using reflector and halogen lamp) to latest HID projector lens technology. It CAN NOT be used to replace the existing factory projector system if your bike already has it.

http://www.ebay.com/itm/161025943493?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Så jag antar att detta inte är att föredra? Andra förslag? Masken är en GSR, som inte har runda ögon men ville ha dubbla filter.

DSC_0050.jpg

Slängde på masken lite snabbt för att se ungefär hur den kan komma att sitta. Tips på små lysen som skulle kunna få plats uppskattas!
 
Har två projektor ljus från en duke liggandes, de borde gå att få dit!
 
Bentebent. Vart har du hittat den där gasmasken.. Jag håller på att bygga om en hoj å ska göra likadant. men har ännu inte hittat nån bra mask :( mvh:rock
 
Nyheter
Anpassad service för Ducati Desmo 450 MX

Ducati lanserar serviceinte...

Oro för batteriet

Batteriet oroar mest – men ...

Video: Ducati Hypermotard

Bikes Rikard Ploj åker ner ...

Video: Ducati Hypermotard

Bikes Rikard Ploj åker ner ...

Bike-Dagarna har öppnat!

Vinn en airbagväst från Dai...

H-D Pan America 1250 Limited provkörd

I nummer 5 av Allt om MC ko...

Custom Bike Show den 6e juni.

När Twin Club MC i Norrtälj...

Tidigare SMC-profil tar över som ordförande i Svemo

Mötets ordförande Anna Iwar...

The Distinguished Gentlemans’s Ride 

Den 17 maj är det åter dags...

Stor invigning på Sulas MC

Efter att Sulas MC bestämde...

Back
Top