Projekt: Hojkörning på Rörberg, Gävle

Status
Ej öppen för fler svar.
Jepp ! fram med kalendern och boka in ! :)

Vi träffade SMK i kväll och nu har vi planerat datumen för -07 !

Start 14/5 sedan 28/5 + 11/6 + 25/6 + 9/7 + 23/7 + 6/8 + 20/8 + 3/9

Nån annan veckodag än Måndagskvällar var inte möjligt att få till nu heller, däremot så disponerar vi tiden helt själva och kan då köra med 4 grupper !

Eventuellt så har vi en helg/del av helg på G i slutet av Maj oxå, men det måste vi återkomma närmare om längre fram.. :tummenupp

Vi kanske även kan få en helg/del av helg i sept/oktober, men det måste vi avvakta SMK i, deras säsong är inte färdigplanerad där ännu.. alt. att vi kör nån mer Måndag i sept men det vore ju mumma med nån/några körningar på dagtid på helg med tanke på dagsljuset.

:tummenupp :yoparty :D :pannkyss BRA JOBBAT!
 
LÅter kalas roligt...:tummenupp
Fösta gången blir 14/5 för min del om inte regnet öser ner alltså...:yoparty
 
Kör, det gör man om det så är orkanbyar och drivis :D


Nästan iallafall :rolleyes:
 
Rörberg

Låter ju hur kul som helst det där !:tummenupp
Är det bara å dyka upp eller måste man anmäla sig någonstans !?
Hur mycket kostar det !?
 
Låter ju hur kul som helst det där !:tummenupp
Är det bara å dyka upp eller måste man anmäla sig någonstans !?
Hur mycket kostar det !?
Det är brutalt kul !:) ..och ja det är "drop in" dvs bara att dyka upp utan föranmälan. Men det betyder oxå att det är "först till kvarn" som gäller ! Se länken för mer info nu och framledes. http://www.svmc.se/templates/Page.aspx?id=1122 Vi kommer att uppdatera infon lite mer när säsongsstarten närmar sej. Vi kommer att hojta här på forumet oxå när det drar ihop sej. Välkommen !! :tummenupp
 
Hörni Rörberg fixarna. Kan ni knåpa till en nyare tråd om Rörberg ni också? Den här är lång och gammal. En "Rörberg 2007" tråd!!?? .........:)
 
Hörni Rörberg fixarna. Kan ni knåpa till en nyare tråd om Rörberg ni också? Den här är lång och gammal. En "Rörberg 2007" tråd!!?? .........:)

Luuuugn och fin nu :) Vi har tänkt göra det när vi spikat ytterligare några detaljer, så vi kan göra ett riktigt låååångt och informativt förstainlägg :)
 
Ny tråd

Stänger den här tråden och startar en ny och färsk :) Tack för alla inlägg !
 
Status
Ej öppen för fler svar.
Nyheter
Sandvikens franskaste Triumph

I Norrtälje kunde vi se hur...

Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Mälaren Runt #40 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti kör...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP

För att fira den trefaldige...

Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti

Den 7–10 augusti 2025 förva...

Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Back
Top