problem med internet

Rondellen

Beach 08?? beer 08 ;)
Gick med
6 Mar 2003
Ort
Skellefteå
Hoj
R6 -01,
Hej!

Har surfat runt ett tag utan antivirus som la av helt plötsligt, och nu har jag fått http://www.search-space.com/ som startsida, och det går inte att kliak på linkar. Nån som har ett litet program som kan skicka eller länka till ( om jag nu kan ladda ner den dÅ?) den..får inte vara stort har modem
 
olaking skrev:
Tack så mycket, ska laddas ner nu direkt(fast det tar ett tag med modem :mad)
Jag tror tyvärr inte att Ad-Aware hjälper dig att ta bort problemet (fast det är värt ett försök). Jag hjälpte en jobbarkompis som hade samma problem, fast i hans fall var startsidan www.cool-search.net.

Enligt denna sida så är www.search-space.com en variant av det min jobbarkompis drabbades av och i hans fall så funkade som sagt inte Ad-Aware, däremot fick vi bort skiten med programmet CWShredder som du hittar här (scrolla ner i listan över official downloads så hittar du det).
 
Jag fick bort startsidan och sånt..adware hittade 61 grejor som den skulle ta bort...Men ett problem är forfarande att om jag ska klicka på länkar som är på bilder till exempel, så låser sig sidan och efter ett tag blir den vanlig men den är på samma ställe....dåligt förklarat jag vet, men kommer inte på hur jag ska säga men hoppas ni förstår.

Tack på förhan// ola
 
Nyheter
Motorsportsalongen i Örebro!

Jag tog en snabb avstickare...

Honda CB 1000 GT bjuder på sportig komfort

Det är ingen lätt uppgift H...

KTM: ”Det är helt klart vägen framåt.”

Rajiv Bajaj, 58, VD för den...

Framtidens hjälmar är här!

Bland finesserna finns ljus...

Öhlins, som under många år ...

Bridgestone lanserar nytt sportdäck

Bridgestone har presenterat...

Ny Suzuki-importör

Suzuki SV-7 GX var en av Su...

Suzuki byter importör!

Suzuki SV-7 GX var en av Su...

MotoGP-säsongen avslutas i stor stil

Den traditionella finalbild...

Återkallelse av KTM 125, 250, 390 och 990 DUKE-modeller från årsmodell 2024

Är din KTM bland dem som sk...

Back
Top