Pris??

Vill minnas att den första årsmodellen hade problem med en dålig växellåda eller om det var växelföring, riktigt dålig var den, det lär de ju ha ändrat på senare iaf.
 
Kan bara hålla med föregånde talare , Jag skulle inte gett mer än 40 för en så gammal cykel, förutsatt att den var i kanonskick då.
Sålde Precis min Zx9R -00 och uppskattade själv värdet på den till runt 58 *Bytte in den hos handlare så vad jag egentligen fick vet jag inte*
Och den är rejält uppdaterad mot 97:an.

Jagt gav 2800:- halvåret i halvförsäkring för den och är 30 år .

Ska du ha en zx9 så satsa minst på en 98-

\Mvh Christian
 
För 45 skulle jag hellre tjcka en 98-99.
45 för en 97a är INTE ok, jag köpte en skitfin 600 -97 för 35 för över 1 år sen. runt 35-40 för en 900 idag borde va ok, men aldrig över 40 oavsett hur fin den är. Det finns fler kawa 900 -97or där ute! Vänta tills en billig kommer ut annars kommer du göra en dålig affär.
 
Tack för tipsen,, även om det kommer dröja innan man får åka Ninja..
Har satt ut en annons nu på köpes.. ZX9r 95-97 max 40000Kr..

får väl se om nån hör av sig då..
 
kamren skrev:
Tack för tipsen,, även om det kommer dröja innan man får åka Ninja..
Har satt ut en annons nu på köpes.. ZX9r 95-97 max 40000Kr..

får väl se om nån hör av sig då..
Får hoppas att någon nappar. "Sundance_Kid" här på forümet köpte sin 95a i vintras för runda slängar 30K. Relativt fint skick.
 
Avskriven

Jag la aldrig in nån annons,, ändrade mig i sista sekund och började leta efter 98-99 istället.. Har hittat en 99'a nu.. Ska bli spännande o se hur den känns i jämförelse med 97'an.. Stämmer det med hojen och priset så kanske man kan börja njuta riktigt av åkningen istället för att lyssna på skrammel och vänta på att nåt ska haverera..
 
Nyheter
Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Back
Top