Polisjakt på mcförare

Är det nån epedemi eller nått??
Vet inte hur många trådar jag har läst om sånt här idag.
 
Stog ju ifs att han var Misstänkt för rattfylleri, vilket i mina öron låter som att harry haffa spär på som vanligt :)
 
Jesper Cronelid skrev:
2451740 Stog ju ifs att han var Misstänkt för rattfylleri, vilket i mina öron låter som att harry haffa spär på som vanligt :)
Tyvärr inte han hade 1,44 promille enligt dagens tidning.
 
Ja du, man har inte alla hästar hemma som man brukar säga...
Bra att polisen fick tag på honom till slut! :tummenupp
 
Lyckades köra rikgit långt för att vara berusad. 0.2 är gränsen här, ligger på 0.5-0.8 i italien. Säger väll en del. En öl så är du rattfyllerist. Där dricker de vin till lunch.

För övrigt, en riktig idiot. Men va inte förvånade om killen sitter här på sh och blev triggad av ert skrivande om att köra ifrån polisen.
 
Örnie skrev:
2451989 Lyckades köra rikgit långt för att vara berusad. 0.2 är gränsen här, ligger på 0.5-0.8 i italien. Säger väll en del. En öl så är du rattfyllerist. Där dricker de vin till lunch.

För övrigt, en riktig idiot. Men va inte förvånade om killen sitter här på sh och blev triggad av ert skrivande om att köra ifrån polisen.

:confused: :va :ajjabajja tror inte någon är ute efter att "trigga" någon att köra ifrån snuten......eller har jag fel?
 
*/ ?>
Back
Top