IronMike
Guest
Typ nåt i den här stilen? En aning svårt att få form på kåporna när man skall rensa all grafik, men det finns säkert nån här som gör det på ett delikatare sätt än vad jag åstadkommit.
fräsig
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Typ nåt i den här stilen? En aning svårt att få form på kåporna när man skall rensa all grafik, men det finns säkert nån här som gör det på ett delikatare sätt än vad jag åstadkommit.
fräsigjag e impad iaf.. slutburken är dock mkt mörkare
![]()
Hittade en snygg photoshoppad tjejmodell av gixxern
![]()

Hade tråkigt hemma så testade pilla på gixxern jag också.
..tror den komme se ut ungefär så när den e klar här om en 2 veckor Kan någon vänlig själ färga kåpan under sadeln gul? Gula fälgstripes kanske?
Ska jag kapa huggern?
Nåt i den här stilen? Bakstänkan går ju i modern MotoGP stil just nu!Kan någon vänlig själ färga kåpan under sadeln gul? Gula fälgstripes kanske?
Ska jag kapa huggern?
![]()
Nåt i den här stilen? Bakstänkan går ju i modern MotoGP stil just nu!

kan någon göra svart kåpglas ?![]()
/Tomas tack tack

...hjälp...
Hej, skulle behöva hjälp... Har gått i Streetfighter tankar, vill veta hur det skulle kunna se ut. Har en gsxr 750 06 som jag funderar laga till streetfighter.
Alla kåpor bort föruton den nedersta delen av sidokopan. Sen på med cross styre och framlampa ala' superduke. Fixar nån det?? Är tacksam om någon kan, själv räcker inte mina photoshop kunskaper till det.
Slänger upp en bild på hojjen och en på superduken.![]()
Hehe, ja, det här var inte så lätt... Hittade ingen "naken" gixxer, så du fick motor och framhjul från en cbr 600
Edit: Skit, Ripper hann före![]()

Jag skulle behöva lite stylingtips på mitt ök!
Jag funderar på att korta blåset och skulle gärna vilja se hur det kan se ut. Jag skulle också behöva lite tips på framlampa som skulle göra sig.![]()
Och fälgarna, herre gud! Det är INTE jag som har valt lilametallic på fälgarna så nu behöver jag lite kreativa förslag på dem med. Tack och bock!![]()
|
|
EU:s fartgräns för MC stoppad
SMC, FIM och FEMA har lycka... |
|
|
Femte generationen Monster är här
Legendariska Ducati Monster... |
|
|
Påvens BMW R18 utauktionerad
Den 3 september 2025, under... |
|
|
GGN 2025, värsta hittills !
Conny Bohlin, VD för Nordic... |
|
|
Bildsvep – GGN 2025
På plats i depån på årets G... |
|
|
Wunderlich vindavvisande väskor
Pressrelease om nyhet från ... |
|
|
GGN Shakedown – Stark Varg EX!
MysEnduro i Laxå I sönda... |
|
|
Bike nr 10 lämnad till tryck!
Nästa nummer av Bike är som... |
|
|
Missa inte Katalogen 2026!
Stora Motorcykel... |
|
|
Flera stora stjärnor till 2025 års Gotland Grand National!
David Knight, Ducati Åre... |