Glassen
Förbjud förbud!
Snacka om att tråden tvärdog. Är det ingen som vill ha hjälp att pimpa sin hoj nu inför garagesäsongen?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Glassen skrev:2648914Snacka om att tråden tvärdog. Är det ingen som vill ha hjälp att pimpa sin hoj nu inför garagesäsongen?![]()
Glassen skrev:2648914Snacka om att tråden tvärdog. Är det ingen som vill ha hjälp att pimpa sin hoj nu inför garagesäsongen?![]()


Tranicos skrev:2649009De väntar väl på att min ska bli klar först.
Ingen som antar utmaningen? Var det för svårt?
![]()
Sen ska man helst vara lite full eller vara på skolan och ha tråkigt för att orka börja ocksåMaggy skrev:2631986Vad tror ni om något sånt här?
Är ingen fena på photoshop men är glad amatör.

Swedie skrev:2650421Jag behöver en professionell design av en 07 R1... färger m.m meddelas via PM. Kan betalas för om det är professionell firma som gör det.
dewil skrev:2650397Nån som har lust att shoppa till svart plast (inklusive tank) ej kylarvingar. Mattsvart pulverlackad ram och sving samt mototkåpa, gaffelkronor samt "nedre" gaffelben. Neonorange bakdämparfjäder. Orange-eloxerade hjulbultar samt bromspedal/handtag.
Sen gärna en verision med orangelackad ram.![]()
Tackar ödmjukast på förhand!
Swedie skrev:2650421Jag behöver en professionell design av en 07 R1... färger m.m meddelas via PM. Kan betalas för om det är professionell firma som gör det.
Glassen skrev:2650712Jag gjorde ett försök iaf, inte jättenoga med markeringen dock
Ja, alltså jag skulle ju gärna provaNästan värt att lägga ner lite tid på i såna fall
![]()
![]()

Swedie skrev:2651992Läs era PM. Visa INTE upp här i tråden. Det är först på mässan som designen ska visas upp.
så snart som möjligt. tackGlassen skrev:2655433En fråga bara, är det nån tidsbegränsning som gäller? När är deadline?![]()
pakopak skrev:2655861Orkar inte leta igenom alla sidor, ska sätta racekåpor på min r1 -01, någon som vet om det finns några psp förslag på den här nånstans?
sen om någon kunde tipsa lite om hur man gör och vilket verktyg man använder för att lyckas i psp, brukar vara hyffsad i bildprogram men detta kan jag fan inte.
har en svag känsla att det har varit uppe någonstans.. fast är inte säker.. om inte annat kan jag hälpa dig med att sätta pspa nåt vad gläller racekåpor?specialarn skrev:2655890tjenixen tjenare!!
skulle någon kunna sätta dit fälgstripes i olika färger, så jag vet vad jag ska köpa? skulle tippa på att gul ser bäst ut men........
pakopak skrev:2656271sweet, kåporna ser i princip ut som de vanliga, hade tänkt mig överfägande svart med kanske något guldinslag, fastnade för en r6 som nån hade shoppat.
inte exakt likadant, men nåt snyggt. andra förslag som e coola mottages tacksamt
(kommer dessutom att ha kolfiberramskydd sen så om nån kan peta in det också så blir det kaka!!!)
haha, jag tror jag fattar hur man gör nu, jag kör ioffs paint shop pro men det funkar ju i princip likadant.Jompa05 skrev:2656284Ahokejdet är jag har photoshopat den R6an
men jag gör någonting i den stilen
![]()
![]()
|
|
EU:s fartgräns för MC stoppad
SMC, FIM och FEMA har lycka... |
|
|
Femte generationen Monster är här
Legendariska Ducati Monster... |
|
|
Påvens BMW R18 utauktionerad
Den 3 september 2025, under... |
|
|
GGN 2025, värsta hittills !
Conny Bohlin, VD för Nordic... |
|
|
Bildsvep – GGN 2025
På plats i depån på årets G... |
|
|
Wunderlich vindavvisande väskor
Pressrelease om nyhet från ... |
|
|
GGN Shakedown – Stark Varg EX!
MysEnduro i Laxå I sönda... |
|
|
Bike nr 10 lämnad till tryck!
Nästa nummer av Bike är som... |
|
|
Missa inte Katalogen 2026!
Stora Motorcykel... |
|
|
Flera stora stjärnor till 2025 års Gotland Grand National!
David Knight, Ducati Åre... |