Peterpains nya turbobygge

lägg dig inte i
en gång använde jag en som var galvad
 
hej
fick fixat klart kylen fram idag så att nu går allt fritt för gaffel o sånt
kortade av banjon o kapade bort lite gängor hehe,började oxå med lite svets av plenumet tyckte att nu var det dags men utan vattenkylt handtag till tigen så blir det så vart efter 30 cm så det gick inte att svetsa mer alls

ha det019.jpg020.jpg021.jpg022.jpg016.jpg018.jpg
 
Nu har jag varit borta ett tag men så fort man går in så måste man ju kolla på Mr Pain's turbotrix och som vanligt förnekar han sig inte ett föredöme för alla putsb.gar.
Kan ju inte finnas så många Busor att konvertera längre:tummenupp
 
lite mer gjort med plenumet ikväll så i morgon blir det att få upp chaffisglans på det hehe018.jpg019.jpg
 
Skönt att se att det rullar på, nice å få plats med kylarna där fram :tummenupp
Såg att du använder wiggins klämmor till tryckrören, kör du 2"?
Har fått tag i 3st 2.5" men bara 1st 2" och vill få tag i 1st till 2" och använda mig av dom i stället, vart hittade du dina?
Om någon behöver 2.5" så är det bara hojta till.....
 
hej

köpte på ebay 3 st till mig men jag har beställt mera av 2 " så jag ska kolla när jag kommer hem om dom har kommit

hörs sen
 
hej

köpte på ebay 3 st till mig men jag har beställt mera av 2 " så jag ska kolla när jag kommer hem om dom har kommit

hörs sen

Köper gärna 1st 2" av dig om du har en över :krama:tummenupp
 
hej

nu skulle allt vara klart för att lasta bilen in med grejjerna koppla på rusvagnen o åka till elmia men näääääääää tror på fan så skulle jag bara tanka innan så allt var färdigt

tankjäveln läcker :crash:confused::brinnerup:glömdet bara till att lasta av igen o åka till jobbet o kolla va fan har hänt,bilen är ju en 2008 o plasttank vi får se vad det är sen

hoppas vi ses på elmia
 
Lycka till Peter. Du får väl köra fort så inte bensinen hinner rinna ut:)
 
tackar alla som har kikat förbi en sväng i helgen o bara babblat lite
lotus micke mm:banana
 
hej

måste berätta vad som hände på mässan,smugglade in 3 st små öl i min ryggsäck och efter ett par timmar så blev jag så torr i halsen på påskafton att jag dök ner i ryggsäcken o fiskade upp en liten öl för att läska strupen med,dåååååååååååå känner jag någon som tar tag i min arm o skriker att nu är det färdig drucket härrinne för idag och i nästa mening säger frågar har du mer öl med dig o jag säger det finns en till i väskan.

vakten säger du får ta upp dom själv och det gör jag men ähuemmm glömmer en i väskan som han hittar hehe fy fan va arg han är nu,när han går så följer jag efter o kollar vad han gör med ölen och han slänger dom i en papperskorg så då flög fan i mig så jag gick dit o fiskade upp dom hehhe sen gick jag ut o ställde mig bakon en bil o svepte 3 byxvarma öl på raken.

enklast skulle ju varit att han sa att stoppa ner den o drick den hemma istället o inte ställt till en scen som han tydligen gillade så mycket och nu efteråt så fick han nog inte sticka ner tassarna i min ryggsäck bara sådär heller

ha det
 
:D
D

Du ska ju gömma ölen i McDonalds muggar.
Så kan du zippa öl hela dagen lång :)
 
tänkte inte gå o lajja med den utan bara vara lite diskret typ:lol
 
Aha, blir det nån bromsning eller provkörning när du nyktrat till? :tuttar
 
Nyheter
Vinnarhjälmen utlämnad

Robin Axelsson lämnar över ...

Yamaha XT250 ny ordonnansmotorcykel för Försvarsmakten

Yamaha Motor Europa NV fil ...

Distinguished Gentleman’s Ride -25

Under söndagen den 18 maj d...

Dags att boka in Gotland Ring!

Upplev magiska Gotland Ring...

Öppet hus på Rapido MCK Stockholm

Lördag den 17 maj bjuds det...

Yamaha TRACER 7 & TRACER 7 GT 2025

Yamahas TRACER 7 och TRACER...

Nya Yamaha Tracer 7 och Tracer 7 GT

Yamaha har presenterat 2025...

Full fart på Bike Trollhättan-dagarna

Just nu har portarna öppnat...

MV Agusta inför fem års garanti

MV Agusta tar ett nytt steg...

MV Agusta förlänger garantin till fem år

Italienska motorcykeltillve...

Back
Top