Onsdagsträning på Gelleråsen 9-16

Haha ja jo iofs... Har beställt det men det har inte kommit än men det blir till att svänga förbi mekonomen eller biltema då och införskaffa lite tejp...:tummenupp

Ibland kan de finnas siffror i sekretariatet. Crossbutiker brukar också ha, kanske närmre till en sådan än biltema/mekonomen.
 
Vilka tänker köra Mikes heildaugstraeiningj på onsdag 5/7? EMR finns på plats för att snigla runt hela dagen (läs i några pass, tills orken är tvärslut). Detta enmansteam känns lätt igen på avsaknaden av tält, vit VW-buss och vit GSX-R1000 med fulkåpor, biltemalack och världens repigaste kåpglas.

Ska bli spännande att se vad beläggningsarbetet åstadkommit med Mike's Corner och Ejes kurva.

Eftersom min semester inte har börjat inrättar jag ett så kallat race office på banan. Undrar om de som ringer kommer undra vad som låter i bakgrunden? :rolleyes:

#63, Magnus
ja ja , du kan ju inte köra en RR-hoj , erkänn din fegis!!!
 
Nyheter
BMW F 450 RR 2027
BMW F 450 RR 2027

A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...

Ducati Panigale V4 2027
Ducati Panigale V4 2027

Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...

Aprilia skriver historia
Aprilia skriver historia

Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...

Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS
Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS

Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...

Finslipning av Ducati-crossarna till 2027
Finslipning av Ducati-crossarna till 2027

Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...

Nytt i MotoGP till 2027
Nytt i MotoGP till 2027

MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...

Fyra nya Triumph-modeller
Fyra nya Triumph-modeller

En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...

Seriösa mc-kläder till bra pris
Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...

Márquez obeveklig i Misano
Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anordnade vi en tävling där förstapriset var en säsong med nya Yamaha R7. Tävlingen blev ...

Back
Top