Ny Track Day tjej

Tack skall du ha mclinda!

essey skrev:
Konstiga regler i USA..
Jag har precis börjat köra bana det var min debut i lördags och det gick hyfsat bra tycker jag.. Blev inget knäskrap men väldigt nära Det blir ju mest att man åker omkring med grabbarna grus här men jag känner ett par andra tjejer varav en som också var med i lördags på Anderstorp..
Det börjar bli mer och mer tjejer som skaffar sig sporthojar jämfört med tidigare, iaf känns det så för jag har då inte träffat många sen jag tog körkort när jag var 16.. o det var ett tag sen.. Tävla är nog inte aktuellt för min del.. Är ju en gammal kärring snart ju

Whatevaa... :tungan
Snart nog skrapar du knäna och kan inte få nog av pirret i magen när adrenalinet sätter igång... Ja, jag vet att det inte är det i sig som räknas, men första gången du känner knät skrapa så suger det till i magen och man inser helt plötsligt hur mycket lutning man har och hur stadigt det trots allt känns.
Visst börjar det bli fler tjejer på sporthojar både hemma i sverige och här i usa!! När jag först började få intresse för två hjul för ca 12år sedan, så var det inga andra tjejer i syne! Men nu dyker vi upp lite överallt!

:tummenupp Ingen fara pojkar!! Vi lovar att inte ta över och det finns fortfarande många tjejer som vill åka bakpå era hojar!
 
oFFkeFF skrev:
Det finns hondor att köpa som inte behöver racepreppas ;)

Ja, en 250 hade varit skitkul, men har ingen erfarenhet... dessutom så ser jag alltid folk ha problem med dem och meckar ´till långt in på nätterna medan vi andra festar lite lätt.
:tummenupp fast din hoj är ju inte bara kul, men oxå lite kult som mamma skulle sagt.
 
ridingdragon skrev:
Ja, en 250 hade varit skitkul, men har ingen erfarenhet... dessutom så ser jag alltid folk ha problem med dem och meckar ´till långt in på nätterna medan vi andra festar lite lätt.
:tummenupp fast din hoj är ju inte bara kul, men oxå lite kult som mamma skulle sagt.

Kult vetifanken, men kul att köra ;)
 
*/ ?>
Nyheter
KTM uppdaterar sin elhoj

Pressrelease från KTM: ...

Verksamheten säkrad på Gotland Ring!

Det har varit många turer k...

Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Back
Top