Ny medlem från Gävle.

Sebastian_K

Nybörjare
Gick med
20 Jan 2008
Ort
Gävle
Hoj
1996, Honda XRV750, KTM 990 Adventure 2012
Så var även jag medlem här på Sporthoj, åker dock ingen sporthoj utan en Africa Twin-96, men hoppas jag får vara med på ett hörn ändå. :)

Tog mitt körkort i juni -07, och köpte in hojen sista helgen i september. Så just nu göra jag som så många andra härinne, väntar på våren och premiärturen för säsongen. Och sen ska det bli åka av, blev inte så många mil förra året.
 
Välkommen, säsongen e lite länge i skåne kan man säga. Jag körde en sväng igår då det var 8 grader varmt.
 
finns dubbat!

Ääähh, sätt dubbdäcken å ut å åk... Det har polarn på sin "negertvilling" :tungan ... E isiga grusvägar uppåt järbo/jädraås.

Själv skulle jag ha åkt om inte jag fått en genomgående spricka i cylindern så nu väntar jag på grejor bara....:gnissla
 
Jag har tittat på dubbade däck, men budgeten tillåter inte några såna, så jag får allt vänta på våren.
 
Nyheter
Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Nya Chief Vintage Sturgis

I samband med 86:e Sturgis ...

Back
Top