Ny här

Gjutjärn

Medlem
Gick med
22 Dec 2015
Ort
Norrtälje
Hoj
Ducati Monster 1200 2017
Hallå.
Haft kontot ett tag men inte haft körkortet klart. Tog det 28/8 i år. Körde upp privat. Klarade det andra gången.
Kör en Ducati Monster 620 s ie från 2002. Tokgillar hojen. Körde nog för sista gången för i år idag. Frös som en djupfryst fiskpinne men det var det värt:D
 
Grattis till kortet och välkommen. :hej
om det (kanske) var årets sista tur, tänk vad härligt när våren kommer och du har en hoj du gillar och körkortet i fickan! :banana
 
Tackar. Ja precis. Otrolig känsla redan nu att veta att till våren ska man ut på hoj. Tog ju lappen på sista datumet. Fanns inga fler tider. Mardröm att vänta på att fortsätta plågas så fort det blir säsong istället för att njuta.
 
Grattis till kort och hoj. Jäkla gött och ha allt startklart inför våren.
Ta det lite extra lugnt på vårkvisten och hittar du någon avrostning i din närhet är det nog inte bortkastad tid att göra ett besök där.
 
Ja det blir till att ta det jäkligt lugnt första turerna i vår. Känner redan nu hur man blir ringrostig efter en vecka eller två.
 
Nyheter
Premiär för Östgöta Dundret

Under 1940 talet var Finspå...

Ny 500-kubiks retro från Honda

Efter rykten om en ny retro...

Ny 500-kubiks retro från Honda

Efter rykten om en ny retro...

Ny 500-kubiks retro från Honda

Efter rykten om en ny retro...

Nya BMW S 1000 RR tar form

Redan i maj 2025 gav BMW me...

Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D

H-D presenterar nya Deadwoo...

Sommarauktion hos Antiqueweb

Svenska Antiqueweb avslutar...

HJC stärker kundrelationen

Pressrelease från HJC Helme...

Sportsterbygge i nästa nummer

I Allt om MC nummer 8 komme...

Dags för gräsgasa hos Hydet

Den 1 augusti kör Hydet MC ...

Back
Top