Nu är jag inte chalmerist men nästan

Aemno

Ny medlem
Gick med
16 Mar 2010
Ort
Göteborg
Hoj
Honda CB600 FA -08
Hej Avancez Mc,

Nu är jag inte Chalmerist men nästan då jag bor och jobbar väldigt nära. Anledningen till att jag skriver här är för att kolla med er om ni har några tipps eller liknande vad det gäller parkering av hojjen. Som det är nu får jag ställa den på gatan vilket inte är direkt det säkraste här i världen ;). Det kanske är någon som har ett garage och vill dela detta?

Patrik
 
Jag också!

Hur blir man "medlem" i Avancez MC klubb förresten? anordnar ni några gemensamma åk fram mot våren eller vad sysslar ni med egentligen?:)
 
Jag skrev på kontrakt för en mc plats i garaget på Olofshöjd, 170kr i månaden. Inte varit där och kikat än men hon sa att det var plats i burar som man delade med ett visst antal andra motorcyklar. Bättre än att stå på gatan iafl (hoppas jag). ...Dock en bit att gå hem men lite motion kan ju inte skada,... :)
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning

I samband med MotoGP-racing...

Back
Top