Någon som hade bråttom

ake1100 skrev:
Från vk

"MC-förare körde 200 km/tim
En förare på en motorcykel stoppades vid lunchtid på fredagen av polisen, efter att hållit en hastighet dubbelt mer än tillåtet. Mannen körde 200 km/tim på E4 när han stoppades vid Granberget"


http://www.vk.se/direkt/nyheter/senaste/1116588963.shtml

Inte kan det va jag även om jag fick se en långfilm som den ärade polisen spelade in sin veritabla 95a silver färgade bollywodd inspirerade bil. Han sa du kör för fort, jag sa ne, men han visade sin nyinspelade långfilm med en massa spännade inslag. Jag tycket att jag borde få betalt för att delta på en sån schjysst roadmovie men han hävdade att jag skulle betala. Han talade om 124,5 men jag hävdade att min ttr inte går så fort. Vi enades om ett gage på 1400kr och jag accepterade efter att han hotade med att analysera hela filmen. Ett klassiskt snuttrick.
 
Hmm... tror att detta var hojen som jag såg stoppad... tror att det var en grön ninja... elletr det var nog en ninja.. finns väl inget annat märke som har gröna hojar..? :D
 
*/ ?>
Back
Top