Merovingian
Guest
Nu sitter det kullagerfett på handtaget.
Mohahahha
Och i morgon sitter tillika fett på rövdelen av din sadel samt på dina handtag.
Backfire kallas det i engelska språket.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Nu sitter det kullagerfett på handtaget.
Mohahahha
Smör hit och fett dit.... Sätt dit ett rakblad som bricka innanför muttern! Då är det snart slutjusterat!
Fungerar även på klåfingriga extraljustjyfar.
En lastbilsåkare hade gjort det på sin lastbil som han ibland brukade lämmna så till att extraljusen försvann, plus att han hade satt punktsvetsar längst ut på gängorna så att muttrarna gick att lossa men inte ta loss helt.
Allt glas på lastbilen var sönderslaget, inklusive alla positionsljus, plåten var bucklig runt om, frontluckan var lossbruten och dom hade försökt sätta eld på resterna.
Det slutade med att vi efter att vi hade reparerat upp lastbilen fick montera alla extraljusen uppe på taket och ta bort stegen från hytten.
Dessutom fick han leta sig en annan parkering..
Men extraljusen satt kvar!
Visserligen har jag börjat bli biff på gymmet men vågen stannar på runt 70kg
Mohahahha

Glöm inte komplettera med en passande lapp, exempelvis: "Ollad!" :flaensostNu sitter det kullagerfett på handtaget.
Mohahahha
Du kanske har någon granne som när han ska cykla iväg på sitt nattjobb blir lika förbannad varje kväll för att någon envisas med att höja sadeln på hans cykel?
En bekant hade en SAAB 900 som någon roade sig med att öppna ibland. De stal inget eller så. Utan skruvade bara upp volymen på stereon till max och såna saker.Det där hände min faster. Hon kunde inte påminna sig att hon ställt sin SAAB 99 på ställen hon sen hittade den, (edit; ...inom samma P-område skall tilläggas. Större butik på mindre ort). Fanns en brukare till, med lika ärligt uppsåt och en likadan bil och de hade nog dessutom bytt somliga dagar. SAABharsammanyckel.
Hur har det gått idag?
Eller nu?Uppdatera nu.
Fungerar även på klåfingriga extraljustjyfar.
|
|
KTM uppdaterar sin elhoj
Pressrelease från KTM: ... |
|
|
Verksamheten säkrad på Gotland Ring!
Det har varit många turer k... |
|
|
Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen
Med anledning av Ducatis 10... |
|
|
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!
Just nu återhämtar vi oss p... |
|
|
Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!
Just nu är vi mitt i provkö... |
|
|
Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!
Just nu är Bike på plats på... |
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot I samband med... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |
|
|
IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras
EURO MOTO ersätter inte IDM... |