elwe
Att veta och kunna är inte samma sak ...
Så måste det vara. Tänk vad svårt det kan vara för en novis som mig att se om föraren kör mjukt eller inte. Tackar för inputen![]()
Det var så lite så

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Så måste det vara. Tänk vad svårt det kan vara för en novis som mig att se om föraren kör mjukt eller inte. Tackar för inputen![]()
Teamen för Moto2 har presenterats idag.
vad är poängen att köra med gp250cc när man väl hänger på de nya motorerna som ska sitta på 600 cyklarna ?
En del teamnamn är vad teamen heter idag. Dvs inte vad dom kommer heta nästa år. Lite förvirrande ja. Team Germany tex kommer heta MotoGermany nästa år och Scot Racing Team 250 tex kommer säkert inte heta så nästa år.
Jag läste att RB tagit bort all info om KTM i samband med RBRC och att de skulle köra Metrakit istället.KTM kommer sluta med sitt fabriksteam i 125GP.
Deras huvuduppgift nästa år blir att koncentrera sig på Red Bull MotoGP Rookies Cup.
Jag läste att RB tagit bort all info om KTM i samband med RBRC och att de skulle köra Metrakit istället.
OkejHan och övriga har nog haft svårt att läsa och förstå vad rubrikerna står för på RBRC hemsidan och sen satt ihop en historia som inte stämmer..
Teamen för Moto2 har presenterats idag.
Moto2 class 2010
Enhets 600 motor med enhets-ECU och enhetsdäck. Chassi är det man får bygga själv.Har inte riktigt fattat, förstod att 250 försvinner men vad står Moto2 för, vad är det för reglemente? Hilfe?![]()
Enhets 600 motor med enhets-ECU och enhetsdäck. Chassi är det man får bygga själv.
Tror 250-hojarna försvinner till säsongen 2011, Dorna vill inte ha dem kvar och kommer att anpassa reglementet så att tvåtaktarna inte har en chans.
The more "hojs" the merrier skulle jag vilja säga och en japan till i MotoGP är nog nyttigt för sporten.
The more "hojs" the merrier skulle jag vilja säga och en japan till i MotoGP är nog nyttigt för sporten.
The more "hojs" the merrier skulle jag vilja säga och en japan till i MotoGP är nog nyttigt för sporten.
![]() |
Fat Boy Gray Ghost – 35 år efter Terminator 2
2025-års Fat Boy Gray Ghost... |
![]() |
European Bike Week: 2-7 september 2025
Under veckan den 2 – ... |
Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion
Michael Schumachers Honda F... |
|
![]() |
Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti 202... |
Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka
Under 46:e Coca Cola 8-timm... |
|
![]() |
Sandvikens franskaste Triumph
I Norrtälje kunde vi se hur... |
![]() |
Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul
Den 2 augusti körde Hydet M... |
![]() |
A ride for our child, Tyra
MC-kortegen ”A ride for our... |
![]() |
Mälaren Runt #40 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti kör... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP
För att fira den trefaldige... |