2003.sandstream skrev:När jag ändå blottar min okunskap: När började Melandri köra i MotoGP-klassen?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
2003.sandstream skrev:När jag ändå blottar min okunskap: När började Melandri köra i MotoGP-klassen?
Nej, minns talangen Melandris mediokra förstasäsong på M1:an, med en 15:e plats i VM. Låt vara att M1:an av vissa klassificerades som "farlig" då.Goodstuff skrev:Pedrosa har alla förutsättningar att bli den mest framgånsgrika av de två förarna i Repsol Honda. Men det är ju på inga sätt säkert.
sandstream skrev:Jo, jag tänker så här:
De du rablar upp (förutom Melandri) har gått från 250 till 500 tvåtakt och jag tror att steget från en 500 tvåtakt till en 990 fyrtakt är mindre än steget från en 250 tvåtakt till en 990 fyrtakt.
Frågan uppstod då vi diskuterade hurvida Pedrosa kommer att prenumerar på pallplatser nästa år i MotoGP.
Mina frågor var ställda för att jag ville veta, inte som någon typ av ironi eller sarkasm
När jag ändå blottar min okunskap: När började Melandri köra i MotoGP-klassen?
valmers skrev:Men herregud, Katoh är ju för bövelen inte med oss längre.
Inte lyckades alls är ju inte riktigt sant då han ju faktiskt vann på PI 96 och även hade en tredjeplats, Capirossi är vass men han har ju faktiskt bara vunnit fyra gånger i största klassen trots 117 starter i största klassen.Chris Ash skrev:(en förare som Capirossi lyckades inte alls under sina 2 första säsonger i 500 och skickades ju ner i 250 igen)
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |
|
|
|
Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik
Harley-Davidson fortsätter ... |
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |
|
|
Nytt från Halvarssons: Mora V2
Halvarssons nya Mora V2 är ... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich
Tysk precision möter äkta G... |
|
|
Vinn en batteriladdare från CTEK
I samarbete med CTEK har vi... |
|
|
Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Super Adventure och Teide ... |
|
Bokningar pågår till Gotland Ring Bike Week!
Boka sommarens härligaste b... |