Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Förklara!!!!!!Marini, en ståtlig men försiktig man.
Han är längst av förarna och var väl den enda som inte kraschade bort ett enda race förra året tror jag.Förklara!!!!!!![]()
Och inte helt oväntat så verkar han tycka att det är helt ok att köra lite hur man vill så länge han jagar resultat...MM93 fortsätter överköra även om varvet är kört.
Såklart!Han är längst av förarna och var väl den enda som inte kraschade bort ett enda race förra året tror jag.
Om man är så långt efter som han var framstår det som ganska korkat att inte bara ta sig till depån och avvakta nästa försök i stället för att demontera cykeln i sandlådan och behöva åka moppe till depån.Varför skulle inte Marquez eller någon annan förare satsa allt på ett kort om alternativet annars kommer bli en helt värdelös startplats?
Jag tycker nog att sättet han körde på när han kastade sig in mellan Dovi och Nakagami inte är helt kosher.Varför skulle inte Marquez eller någon annan förare satsa allt på ett kort om alternativet annars kommer bli en helt värdelös startplats?
Jag tror varenda en i Q1 hade reagerat likadant.Om man är så långt efter som han var framstår det som ganska korkat att inte bara ta sig till depån och avvakta nästa försök i stället för att demontera cykeln i sandlådan och behöva åka moppe till depån.
Att använda hjärnan och inte bara hojkontroll kan löna sig i längden.
Men fortsättningen var ju bara en enda lång lek i sandlådan...En del likheter mellan då och nu, under lördagens första kval... View attachment 469939
Nicky Hayden-specialversion – såld för 2,5 miljoner
En exklusiv motorcykel med ... |
|
![]() |
BMW Motorrad Vision CE
På IAA Mobility 2025-mässan... |
![]() |
Höstrusch för våra fotografer
Inte bara sommarmånaderna, ... |
![]() |
Jonathan Rea avslutar sin racingkarriär
Efter nästan två decennier ... |
![]() |
Yamaha debuterar med V4 i MotoGP
Yamaha har meddelat att för... |
![]() |
Hojmys i Ugglans Park
Ända sedan början av 90-tal... |
![]() |
MC-mässan 2026
MC-Mässan är tillbaka 23–25... |
![]() |
Bike kör Stark Varg EX!
Under hösten kommer Bike gö... |
![]() |
Customhoj Bike Show 2026
Den 23 till 25 januari körs... |
![]() |
Racing på Kjula Dragway till helgen
Den kommande helgen (23-24 ... |