Min motivlackerade hjälm

Ninja Racer

Medlem
Gick med
19 May 2003
Ort
Tranås
Hoj
Ducati 999S Husaberg 650 -02
Fick min nylackerade hjälm i fredags och är riktigt nöjd :banana
Riktig poservarning men brudarna gillar den i alla fall :tuttar
 

Bifogat

  • 1.jpg
    1.jpg
    44.9 KB · Visningar: 252
  • 2.jpg
    2.jpg
    45.4 KB · Visningar: 453
  • 3.jpg
    3.jpg
    46.4 KB · Visningar: 279
Vill också ha en motivlackad hjälm. Såg tre som hade likadan hjälm som mig igår! :mad: Grymt snygg föresten, speciellt bakifrån! :tummenupp
 
Daveart gjorde lillbrorsans (husabergforce) hjälm...så jävla övergrym...helt otroligt bra...Daveart äger...
 
Mellan tummen och pekfingret, vad kostar det att få hjälmen lackad?
 
Hjälm har jag ingen vetskap om men min svärfar lackad kåpan som täcker tanken på sin V-Rod med en stor bild på sina barn. Detta gjorde han på daveart i Vrigstad. Blir hur snyggt som helst och det kostade ungefär (bara) 5000:- men å andra sidan får man det precis som man vill ha det och snyggare kan det nog inte bli
 

Bifogat

  • DSCF1409.jpg
    DSCF1409.jpg
    47.3 KB · Visningar: 212
www.daveart.com är väldigt duktig som många här redan sakt. Han lackerar även hockeyhjälmar till ett väldigt bra resultat. Så har ni planer på att motivlackerera hjälmar vänd er till www.daveart.com och få det precis efter önskemål.
 
NOMAD skrev:
HanneZ:den hjälmen som du har till avatar vad heter den o var kan man köpa den
Min kompis säljer såna: www.bikersneed.com
street-race-msv.jpg

street-race1.jpg
 
Last edited:
TPS skrev:
www.daveart.com är väldigt duktig som många här redan sakt. Han lackerar även hockeyhjälmar till ett väldigt bra resultat. Så har ni planer på att motivlackerera hjälmar vänd er till www.daveart.com och få det precis efter önskemål.

Jupp kan starkt rekomendera honom. Har lackat två hockey masker hoss honom. Han är väldigt detaljrik på sina lackningar och man kan få precis som man vill på pricken, Men han har ganska höga priser. 10 000 gav jag för lackningarna styck. Men då är det på masker juh, blir nog lite billigare på en mc hjälm. För mina lackningar var väldigt avancerade.
 
Nyheter
Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion

Michael Schumachers Honda F...

Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti 202...

Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka

Under 46:e Coca Cola 8-timm...

Sandvikens franskaste Triumph

I Norrtälje kunde vi se hur...

Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Mälaren Runt #40 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti kör...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP

För att fira den trefaldige...

Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti

Den 7–10 augusti 2025 förva...

Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

Back
Top