Min Honda CBR 1000 RR Repsol blev stulen i natt...

Tråkigt med hojen, hoppas du får tillbaka den mer eller mindre orörd.



Hittills är det ingen som åkt fast för misshandel/mord/dråp av mctjuvar på sporthoj.com (vad jag känner till) och inte heller någon som skrytit om detta så det ligger mer fiktion än verklighet i användarnas inlägg och så här har det nog varit sedan denna del öppnades ;) Fast jag tror nästan att det var värre förut när medlemmar brukade specificera vad dom skulle göra med tjuvarna :gnissla

Vad skulle du gör med en tjuvdjävel? :nyfikenienstrut

On topic: Till TS - Beklagar verkligen förlusten av din hoj. Har inte blivit av med nån hoj själv, bara en bil och alla mina snickarverktyg en gång så jag kan förstå hur det känns, till viss del iaf.

Jag håller med om att tullen borde ha bättre koll på vad som körs ut ur landet. Som det är nu verkar det vara en promenad i parken att ta med sig dyrt stöldgods härifrån.
 
Skjut inte mig bara!!:gnissla Min är bara likadan - annat regnr dock

En r6 är inte detsamma som en cbr 1000 rr...
jag vet att ni som kör skrammlaha försöker få det till det men det blir inte så att en r6 blir en honda cbr 1000 bara för att man vill ha en cbr :krama

kollar efter den häromkring..
 
Last edited:
Inga nyheter om hojen ännu?
Vad har du för garageplats där man måste bära hojen flera hundra meter?
 
shit det här får man höra hela tiden stulen mc hit o stulen mc dit nu blir det fan gps larm och ja jag håller med, jag tror man slår ihjäl en tjuv som bär iväg ens mc, det handlar inte om små pengar, sen självrisken kan man ju nästan skratta åt,
 
Surt att få hojen stulen.... Är det i arabländerna man får handen avkapad om man ertappas som tjuv? Kanske vore nått att tillämpa här!?
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Richa blickar framåt mot 70 år i branschen

Bike var på plats på Richa ...

Back
Top