MC-mekaniker sökes till Bike shop i Dubai!

Vart i Dubai ligger dom och vart ligger lägenheten man får bo i? Vill ju gärna inte bo i arbetar kvarteren. Lönen?.. Är den förhandlingsbar? Jag menar....dom summorna tjänar en taxichaufför.
/ Chrisse på Ducati.

Har ingen aning, förmedlar bara en förfrågan. Det här jobbet är väl lite som att vara racemek åt svenska förare; du blir inte rik men har kul. Fan, det är två snubbar som försöker starta upp en verksamhet! SÅKLART kan man inte panga ut 4-rumslägenhet med utsikt över "the Palm" och avtalsenliga löner. Då skulle ju verksamheten gå under innan den startat juh!
Jag kan förmedla en kontakt om du vill!:tummenupp
 
Nä, jag räknar inte med överdådighet, men man lär ju kunna ha råd att ha kul. I vår värld kostar det pengar att ha kul :yoparty . Man måste ju tanka, ha ett fordon och äta. Jag vet vad det kostar i Dubai. Soppan har blivit svindyr senaste åren, sist jag tankade ( i november) så bellade 1 liter soppa på nästan 3.80 kr. När jag var där och jobbade för några år sedan så låg den på 1.40kr litern. Undrar om inte dom där jävla miljöpartisterna har fått in en fot i det landet också?
 
Nyheter
Fat Boy Gray Ghost – 35 år efter Terminator 2

2025-års Fat Boy Gray Ghost...

European Bike Week: 2-7 september 2025

Under veckan den 2 – ...

Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion

Michael Schumachers Honda F...

Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti 202...

Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka

Under 46:e Coca Cola 8-timm...

Sandvikens franskaste Triumph

I Norrtälje kunde vi se hur...

Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Mälaren Runt #40 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti kör...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP

För att fira den trefaldige...

Back
Top