Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Har erfarenhet av KW-service i Strängnäs och Hammarströms uppe vid Arlanda. God erfarenhet av båda. Hammarströms är väl värt ett besök, Johan är en skön snubbe som tar sig tid och snacka litet skit.
Huruvida Hojcenter i Länna är bra eller inte har jag ingen aning om.
Har båda mina Hojar Både på Din Mc Samt Hammarström,Lite då och dåTack för svar! Har luskat ett tag nu, samt på olika forum, och kommit fram till att Hammarströms får mäkta bra betyg och de enda som ingen har någonting - alls - att påpeka kring. Har ringt och pratat med dem och vilket bemötande! Hammarströms it is för mig, och om någon är intresserad kan jag återkomma beträffande insats, bemötande osv.
Har båda mina Hojar Både på Din Mc Samt Hammarström,Lite då och dåBåda Verkstäderna Är Kannon
JAG!!! Har Bara bra Erfarenheter av Båda! Lycka till..
Din MC i Sollentuna har jag personligen ingen erfarenhet av mer än att jag köpt lite saker där , dock har en polare köpt sin hoj där och haft den för service etc och han var inte spec imponerad av dom.
Kanske inte det mest givande infot =P
Din MC har funkat fint, servat två gånger (minst) där.
Jag servade min KTM 990 SDR på Hammarströms Motor. Verkstaden är en auktoriserad KTM verkstad. En verkstad som gör jobbet enligt schemat och registrerar jobbet i KTMs internationella register. Stämpel i service boken mm. Ordning och reda. Dessutom till priser som är klart OK.
Hammarströms Motor har jobbat med KTM motorer länge och kan KTM motorer. Verkstadskillen/gubben har tävlat i 250 (på den gamla goda tiden) och kör i dagsläget enduro. Inte bara det att jag fick själva servicen gjord. Jag fick en allmän översyn/genomgång + lite tips. Jag fick i alla fall ett bra förtroende till den här verkstaden och kommer att även göra nästa service/+ ev lite annat där.
Så mitt tips på verkstad i Stockholm är Hammarströms Motor.
Apis, har du hunnit vara inne med hojen ännu?
Tänkte försöka få lite tips om andra verkstäder som kan vara minst lika bra om inte bättre än de större och vanligare verstäder som avamc o etc.
Tyvärr inte, haft en del att stå i. Dock räknar jag med att åka in med den inom de kommande dagarna. Lovar att återrapportera så fort jag får tillbaka den
F.ö., ser att du sitter på en Kawa. Jag var specifikt ute efter KTM-verkstäder, så kanske kan du kika runt på forumet/Google efter verkstäder som specialiserar sig på Kawor eller motorcyklar rent allmänt. Jag nyttjade även FB-grupper i detta fall.
Lycka till!
![]() |
Jonathan Rea avslutar sin racingkarriär
Efter nästan två decennier ... |
![]() |
Yamaha debuterar med V4 i MotoGP
Yamaha har meddelat att för... |
![]() |
Hojmys i Ugglans Park
Ända sedan början av 90-tal... |
![]() |
MC-mässan 2026
MC-Mässan är tillbaka 23–25... |
![]() |
Bike kör Stark Varg EX!
Under hösten kommer Bike gö... |
![]() |
Customhoj Bike Show 2026
Den 23 till 25 januari körs... |
![]() |
Racing på Kjula Dragway till helgen
Den kommande helgen (23-24 ... |
Harley-Davidson och MotoGP lanserar Harley-Davidson Bagger World Cup
Harley-Davidson och MotoGP ... |
|
![]() |
BMW Motorrad International GS Trophy 2026 körs i Rumänien
Platsen för BMW Motorrad In... |
![]() |
Strängnäs Bike Show den 30/8
Sista lördagen i augusti är... |