Malmö samåkning

Vad händer idag?

Är det någon/ några som ska ut en sväng i eftermiddag? e en färsking och vill komma ut lite!
 
ok, lockarp funkar det med. Bara man slipper gå upp i ottan.


Jag är lite sugen på att köra en sväng nu lite senare i eftermiddag, Någon som har samma tanke?
 
oj, sorry.

En kompis ringde och var tursugen innan jag läst ditt meddelande. vi får ta en tur någon annan dag.
 
Jag är på till SVT

1. El Garto
2. Money
3. Drredbull
4. versys_p4tr1x
5. henriksson.
6. Izor
7. Lanson
8. Pedro (tror jag nog)
9. sideline
10. Ocean
11. Fullfräs
12. denli
 
Ska vi säga Lockarps Shellamack då på lördag?
Vilken tid kör vi på tycker ni?
 
Vi får se vad El Garto säger, känner på mig att det är han som har den bästa rundan i bakfickan mellan lockarp och Eslöv.
 
Vi får se vad El Garto säger, känner på mig att det är han som har den bästa rundan i bakfickan mellan lockarp och Eslöv.

8.15 hade jag tyckt va lagom, då är vi prel framme i Eslöv 8.45-9.00. Personligen tycker jag att dryga 30 min räcker för tankning o ev kaffe på Statoil före avfärd. Men låt oss säga avfärd 8 sharp fr Lockarp, tidigare blir nog bara mycket väntan.
Om jag mot förmodan måste ställa in så kan ni kanske köra rutten som jag lägger jag upp. Har jag inte dykt upp 07.50 i Lockarp så kommer jag inte. Vill ni köra tidigare så gör så, jag tar det lite piano o kör i så fall solo.
 

Bifogat

  • Loclarp-Eslöv.JPG
    Loclarp-Eslöv.JPG
    63.8 KB · Visningar: 62
Last edited:
ser kanoners ut, men vetisatan om jag hittar den rutten mha den här kartan eller vilken annan karta som helst för den delen.:näsblod

Får hålla tummarna att du dyker upp.:tummenupp

Ska vi spika avfärd prick 08.00 från Shellamacken?
 
Back
Top